Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kiakarnak rúgni az egyetemről/...

Kiakarnak rúgni az egyetemről/koliból?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ma jött haza egy levél anyunak az egyetemtől hogy " felhivom a figyelmet arra hogy amennyiben tartozadat 2017 febr. 25-ig a megadott modon nem rendezi ugy a tanulmanyi ugyintezo2017 febr. 27-i datummal megszunteti a hallgatoi jogviszonyat.

Ezt irtak

Korabban mar kuldtek felszoliast es ez utan meg aktiv a kollegiumi dij tartozas"


Ezt anya küldte el nekem messengeren ma mert én egyetemen vagyok.

Van egy 3000Ft-os januári kollégiumi késedelmim ami 13 napja lejárt. De előtte volt egy 500Ft-os ismételt késedelmi(?!) amit kifizettem és utána jött ez a rendes késedelmi amit már akkor nem értettem. Azt írják többször figyelmeztettek, hát engem egyszer nem figyelmeztettek semmilyen módon és most azt sem értem hogy hogyan kapcsolódik a hallgatói jogviszonyom a kollégiumhoz?

Hogy lehet ilyet csinálni?

Ma jött a levél és ha anyu holnap reggel elutalja akkor is csak hétfőn megy rá mert egy nap a neptunos átutalás, ami meg már késő. Hogy lehet ilyet?????

Nekem jövő héten óráim vannak. Ha kirúgnak akkor hova megyek? Messze lakom, nem tudok bejárni de igazából nem is értem a kirúgás okát. Volt egy pár késedelmim de minden be van fizetve. Az összes koli díj meg minden. Még ha 10.000Ft-ról lenne szó.. de nem. Ez egy 3000Ftos késedelmi díj. Szerintetek?????

Már 1 órája bőgök.

Ja igen azt kihagytam hogy nem jó névre jött a levél.... a nevem xy Petra ez a levél pedig xy Péter névre jött....

Most ez???

21/L


2017. febr. 23. 20:22
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Értem rendben.

Köszönöm akkor ezt a fél évet amit jogi karon tölthettem. K**rva jó kis diákhitelt halmoztam fel feleslegesen.

Szerintem beiratkozáskor nem azt kéne elpofázni 100x hogy hogyan kell belépni neptunra hanem azt hogyha valaki nem fizet 1,5 hétig akkor kib***sszák.

2017. febr. 23. 21:51
 12/20 anonim ***** válasza:

Én még a holnapi napban azért bíznék a helyedben, abba a névelírásban én látok még esélyt egy keddi haladékra, amennyiben ők ezt megtehetik az érdekedben.


Tudom, hogy ideges vagy, de azért ráadásul egy Jogi karon meg teljesen evidens lenne hogy mindent elolvasol. Főleg a neptun üzeneteket. A legfontosabb egyetemi szabály amit már az első héten meg kell tanulni és ezért mondják el beiratkozáson 100x, hogy te vagy magadnak és a neptun, minden ott történik... Nincs osztályfőnök, nincs jó tündér aki figyelmeztet, nincs szegény kislány majd behozza a pénzt, amikor eszébe jut.

Én ami jogszabály részletet bemásoltam neked, már annyiszor megkaptam, hogy lassan kívülről el tudom mondani az összes többi pontját is. Felszólítást is kaptál nem egyet, a neptun is ha jól emlékszem többször is szokta figyelmeztetni az embert, hogyha hátraléka van. Szóval vagy túl sokat tanultál vagy elbuliztad magad vagy nem tudom, hogy mivel foglalkoztál.


Tényleg nem ostorozni akarlak, de ez így van felnőttképzésnek hívják, senkinek nem számít, hogy ki vagy meg hogy nem tudtál róla... ez nem középiskola.

2017. febr. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
95%
Tudtad, hogy van tartozasod, nem? De. Tudtad, hogy lejart, nem? De (nem tudom, mit vartal, hogy eltunik?). Innentol kezdve ne erezd mar magad nem megfeleloen tajekoztatottnak, mert egyertelmu, hogy a tartozasokat szankciok fogjak kovetni, es nem varja meg az egyetem, amig valaki x ezret felhalmoz, mert nem jotekonysagi intezmeny. A sajat nem torodomseged miatt, meg ne a vilag legyen a hibas (elore szolok, ha nem fizetsz rezsit, akkor egyszer a vizet is elzarjak...). Holnap probalkozz azzal, hogy szemelyesen fizethess azonnal suru elnezeseket kerve, ezt a sertodott attitudot nagyon messze otthon hagyva.
2017. febr. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

78as légyszi huzz már innen.

Senki nem kíváncsi a kioktatásodra.Nyilván számítottam szankcióra de nem arra hogy 2 napos határidővel ki*bsznak. Gondolkodj már.3000 ft!!!

2017. febr. 23. 23:19
 15/20 anonim ***** válasza:
93%
Akkor oszinten, mire szamitottal? Hogyan fognak (hogyan tudnanak maskepp) szankcionalni teged? Kesedelem utan meg x napig egy enyje-benyjevel, utana meg kettovel, majd harom utan 5 ezerre emelkedik a korabbi 3 ezer? Nem kioktatlak (az elejen meg sajnaltalak is), csak szamomra ez annyira meglepo, hogy felnott, felelosseggel biro emberkent te ezen az egesz kialakult helyzeten meg vagy lepodve, sot fel vagy haborodva... plane ugy hogy kozben jogot akarsz tanulni.
2017. febr. 23. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Szia!
2017. febr. 24. 00:08
 17/20 anonim ***** válasza:
90%
Lesznek még itt bajok.. :"D.
2017. febr. 24. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Szerintem se nagyon van igazán jogod ennyire felháborodottnak lenni.


Az az első az egyetemen, hogy van a naptun, és a TVSZ, mindenki olvassa el, stb. Magadra vess, ha nem olvastad el, és b*sztál befizetni a tartozásod. És a tartozás az tartozás, az értékétől függetlenül.


Vagy mit vársz? Téged ne akarjanak kirúgni mert "csak 3000 Ft", de Petit igen, mert neki 30 000 a tartozása? Mi alapján kellene neked előnyösebb bánásmódban részesülnöd?

Őszintén, akkora balhét csapnál, HA Lajost a 3000 Ft-jával nem b*sszák ki, míg téged igen a 30 000 ezerért, hogy ettől lenne hangos az ország. Mert hogy ő is ugyanúgy tartozott mint te, akkor vele miért kivételeznek.


Ha ennyit nem tudsz megérteni, nem is értem, mit keresel a jogi karon.

2017. febr. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Ertelmisegek
2017. febr. 25. 15:58
 20/20 anonim ***** válasza:
A saját hülyeséged miatt akarnak kirúgni, és még te vagy felháborodva. :D
2017. febr. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!