Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Helyesírás fejlesztése?

Helyesírás fejlesztése?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 18 éves vagyok és idén érettségizem. Nem szándékozom magyarral foglalkozni, de nagyon zavar, hogy rossz a helyesírásom. Volt, hogy próbaérettségin az összes pontot elvesztettem vele(ez kb 20-24 db helyesírási hiba). A kérdésem az lenne, hogy hogyan lehet ezt a képességemet fejleszteni, írjak esszéket vagy valami hasonló?

2017. márc. 1. 16:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Írj esszéket és olvass sokat. Esetleg minden nap megnézhetnél egy fontosabb helyesírási szabályt, és példamondatokat írhatnál vele, hogy berögzüljön. Élesben meg ott van az aranymódszer, hogy ha valaminek nem vagy biztos a helyesírásában, fogalmazd meg máshogy. :D Ez alapján a három sor alapján szerintem simán van esélyed. :)
2017. márc. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kicsit nyaggatom majd a tanáromat, hogy javítsa ki az esszéimet :D
2017. márc. 1. 16:40
 3/3 anonim ***** válasza:
Nagyon helyes.
2017. márc. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!