Gap year? Megéri?

Figyelt kérdés
Azoktól kérdezném elsősorban akik már voltakk ilyenen. Milyen? Hogy működik a dolog? Mennyire nehéz utána belerázódni az egyetembe? Nagyon szeretnék elmenni egy ilyenre, de félek, hogy az egyetem utána nagyon nehezen menne... Kitűnő tanuló vagyok és nagyon gyorsan tanulok, ez mennyit változna egy év alatt? Tényleg annyira elszoknék az iskolától, amennyire mondják?

2017. márc. 1. 17:49
 1/2 anonim ***** válasza:
87%

Én nem vettem igénybe, de sokak körülöttem igen.

Nehéz megmondani. Van, aki minden további nélkül fel tudja venni újra a ritmust, de sokakat láttam már "belebukni" is: vagy 2-3 éves csúszással végeztek vagy sehogy.


Én posztgraduális (friss diplomásoknak szóló) ösztöndíjat pályáztam meg, szerintem annak több értelme van (Hacsak nem arról van szó, hogy lövésed sincs, mit akarsz kezdeni az életeddel. Ha vannak céljaid, akkor én inkább tanulnék, és akkor mennék külföldre, amikor már hasznát tusom venni szakmai gyakorlatnak is.)

2017. márc. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Leifur ***** válasza:
79%

Szia,

Mindkét szülőmről kiderült, hogy volt gap year-ük érettségi és egyetem között. Dolgoztak egy évet. Mindketten lediplomáztak utána.


Részemről egyetem után "csináltam magamnak" egy gap year-t, mielőtt a valódi munka világába léptem volna. Önkénteskedtem egy évet külföldön és nagyon megérte! Eszméletlenül sokat lehet tanulni az életről, többet tapasztaltam, mint előtte egyetemen évek alatt.


Én csak ajánlani tudom, jó példák vannak, főleg, ha kitűnő tanuló vagy és tudod, hogy nem egy elkanászodós típus vagy.

2017. márc. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!