Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemek kollégiumaiba mi...

Xbox333 kérdése:

Egyetemek kollégiumaiba mi alapján lehet bekerülni?

Figyelt kérdés
Sziasztok, a kérdés tehát adott : mi kell ahhoz , hogy egy egyetemi kollégiumba bekerülj , vagy mi lenne hozzá / mik lennének hozzá szükségesek( értem ezalatt a pontokat , szociális helyzetet, ismeretséget, stb) Tudom , vagyis gondolom , hogy mindenhol kicsit másképp van , de úgy általánosan kérdezem . Hasznos válaszokat előre is százszor köszönöm!! :-)

2017. márc. 1. 19:37
 1/3 anonim ***** válasza:
60%
Nézik az otthoni egy főre eső havi jövedelmet. Azt is, hogy milyen messze laksz az adott várostól. Vannak néhány helyen "szubjektív pontok", de ezek nyilván a felsőbbéveseket érintik elsősorban. Ha van ismerősöd abban a koliban vagy valami, akkor kaphatod meg. De ez nem sok pont. Ennyit tudok biztosra, de van még sokféle szempont ezeken kívül.
2017. márc. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm , jöhetnek még válaszok
2017. márc. 1. 20:11
 3/3 anonim ***** válasza:
Gondolom kollégiumonként és egyetemenként változó lehet, ha van már esetleg valami konkrét szak/kollégium, amit kinéztél, akkor megírhatnád, hátha lakik ott valaki innen, esetleg ha van honlapjuk, azt is megnézheted. Ahol én laktam (ha jól emlékszem, és még nem változott azóta), oda a gólyáknak lehetett csak szociális alapon bekerülni (milyen messze laksz, egy főre eső jövedelem, stb.), meg azoknak a gólyáknak is, akik nagyon sok felvételi pontszámot szereztek. Később pedig a tanulmányi eredmény és a közéleti tevékenység alapján állapítottak meg egy pontszámot, ami alapján be lehetett jutni, valamint ha korábban kaptál fegyelmi pontot (amit arra adtak, ha valami szabálytalanságot csináltál, pl. szobában cigizés), akkor azt is beleszámolták.
2017. márc. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!