Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan menjek át kémiábol?

Hogyan menjek át kémiábol?

Figyelt kérdés
Felevkor 2es voltam most pedig az elso jegyem egyes nagyon felek hogy megbuktat. Tanulok de nem ertem a tanar szigoru es nem vagyok egy kemia zseni. Hogyan tanuljak? Tanarral eserleg beszeljek vagy majd kesobb? Ugy erzem van meg idom,irunk dolgozatokat megis nagyon felek hogy megbuktat.
2017. márc. 4. 14:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a tanárral kellene beszélned, hogy hiába tanulod az anyagot (esetleg a szüleid ezt igazolhatják, ha nem hiszi el), egyszerűen nem érted meg, és össze teszed a két kezed, hogyha egy 2-est sikerül kihozni a dolgozatból. Kérj tőle tanácsot, hogy hogyan lenne érdemes tanulni az anyagot (amire valószínűleg azt fogja mondani, hogy akkor fogadj magántanárt, de ha nem egy paraszt, próbál majd segítséget adni).


Amúgy nem kell kémiazseninek lenni ahhoz, hogy ne bukj meg...

2017. márc. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tenyleg nem. De mint irtam a tanar is szigoru. Bar nem csak en kuzdok a kemiaval az osztalybol (2,5 volt az osztaly atlag felevkor) a tobbiek ugy lattom elkezdtek javitani nekem tovabbra sem megy.
2017. márc. 4. 15:19
 3/4 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy amikor elsőre tanulják a kémiát, sokan azt hiszik, hogy ez valami baromira nehéz dolog lesz, és nem tudnak kitörni abból, hogy egyből pánikba esnek egy-egy doga láttán, pedig a kémia tulajdonképpen elég egyszerű. Fontos, hogy minden szabályt el tudj mondani a saját szavaiddal, észrevedd az egymásra épülést, hogy nagyon sokat rajzolj és gyakorolj, a végén valószínűleg meg is fogod szeretni. Elsőre jó lesz, ha beszélsz a tanárral és segítséget kérsz, hátha kapsz plusz feladatot. Ha gondolod, akár nekem is írhatsz, kilencedik félévében majdnem megrántottak kémiából, most pedig emelt érettségire készülök, a próbáim alapján nagyjából sikerülnie is kell, szóval, ha konkrét kérdésed van, hátha tudok segíteni. :)
2017. márc. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
(pontosítás: kémia mint középiskolai tantárgy az elég egyszerű, az "igazi kémia" annyira azért nem :D )
2017. márc. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!