Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Te hogyan tanultál felvételire?

Te hogyan tanultál felvételire?

Figyelt kérdés
magyar nyelv és irodalonból. mennyit tanultál naponta?

2017. márc. 8. 16:43
 1/7 anonim ***** válasza:
19%
Milyen felvétleiről beszélsz? Látom tag-ben az egyetemet, az egyetemre nincs felvétlei, tanulmányi és/vagy érettségi alapján számolják a felvételi pontokat, ha pedig mester képzéses felvételi-re gondolsz akkor felejtsd el, ha még értelmesen kérdést feltenni se tudsz.
2017. márc. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Közép vagy emelt szintű érettségire gondolsz?
2017. márc. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1: igen is van felvételi, h értelmes választ nem tudsz írni, akkor inkább ne írj semmit.


#2: alapképzésre gondolok, a kérdés lényege valójában hogy mennyit tanultál naponta, hogyan készültél fel. az 1. kommentelő értelmetlen választ írt, ha nem lenne felvételim, nem tettem volna fel a kérdést.

2017. márc. 9. 09:34
 4/7 A kérdező kommentje:
Persze Magyarországon ez máshogy megy, én nem oda valósi vagyok.
2017. márc. 9. 09:35
 5/7 anonim ***** válasza:
72%

Jobban körül kellett volna írni a helyzeted.

Természetes, hogy ezen az oldalon mindenki abból indul ki, hogy magyarországi oktatási rendszerhez fűződik a kérdés, ha rád nem ez vonatkozik, azt külön ki kell írni.

Az még most sem világos, hogy továbbtanulni Magyarországon szeretnél-e - bár arra hajlok, hogy nem.

Így viszont nagyon nehéz összehasonlításokat tenni.


Ami engem illet, én magyarból csak középszinten érettségiztem, így kb. semmit nem tanultam rá külön.

Azokból a tárgyakból, amikből emelt szinten érettségiztem (ami neked a felvételinek felelhet meg), fél-egy évvel korábban kezdtem készülni, kb. napi 2-3 órát szántam rájuk összesen.

2017. márc. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
43%

#4

[link]


"A közoktatás jellemzői:


államilag befolyásolt oktatás,

megszervezése közpénzen folyik,

minden állampolgár igénybe veheti, sőt meghatározott időszakon belül kötelező is."


Mivel a kérdésed Közoktatás kategóriában van, egy magyar nyelvű, .hu-s domainen így alapvető, hogy a magyar közoktatásról van szó. Ha te nem így gondoltad, akkor szimplán te vagy a balfsz.

2017. márc. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
55%
Mi csináltunk órán 3 szövegértést, előtte való nap átnéztem az esszéírás stb. tudnivalóit, abból is írtunk párat suliba, igazából külön nem is gyakoroltam. Szóbelire is talán két napot szántam. Igazából nem görcsöltem rá, mert tudtam, hogy egyetem előtt kihagyok egy évet, lehet ezért sikerültek jól :D Ha nagyon szorgalmas szeretnél lenni, nézegesd meg az előző évieket.
2017. márc. 10. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!