Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Leérettségizhetek a többi...

Leérettségizhetek a többi tárgyból, ha irodalomból bukok? Mire számíthatok, ha megismétlem a 12. évfolyamot?

Figyelt kérdés

//Háttértörtének//

Egy kis nézeteltérés van köztem és az irodalom tanárom közt, így elhatározta, hogy mindent megtesz, hogy ne legyen sikeres az érettségim, viszont a többi tantárgyból fényesen jeleskedek. Sose gondoltam volna hogy egy tanár dönthet egy diák sorsáról a tanulmányi jártasságait semmibe véve, de az iskola nem hajlandó lépni az ügyben. Szerencsére (már amennyire) nem vagyok egyedül ezzel a problémával, és számos évfolyamtársammal fogok az ombudsmanhoz fordulni, és eltűntetni a tanárom a posztjáról, viszont ez egy időigényes folyamat lesz, és az érettségi itt van a nyakamon.


//lényeg//

Mivel hiába nyújtanék 110%-ot irodalomból, nem mennék át, így hanyagolnám a tárgyat, és helyette jobban ráhajtanék a többire, hogy azok még inkább jobban sikerüljenek. A kérdéseim a következők lennének:

- Leérettségizhetek egyáltalán, ha bukok egy tárgyból?

- Költségekkel járna következő évben az irodalom érettségi pótlása?

- Mi a véleményetek erről az egészről?

- A jogviszonyom megmarad?

- Továbbtanulás (egyetem) szempontjából lesznek következményei?



2017. márc. 8. 16:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Amig a 12. Évfolyamot nem végezted el, addig nem erettsegizhetsz.
2017. márc. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
De év végén hányas leszel irod-ból?
2017. márc. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
34%

Most érettségin akar megbuktatni magyarból

vagy év végén?

2017. márc. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%

Most érettségin akar megbuktatni magyarból

vagy év végén? (Menj át másik suliba)

2017. márc. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

1. Ha egy kötelező tárgyból buksz, mint a magyar, akkor nem kapsz érettségi bizonyítványt addig, amíg a magyart le nem teszed pl az őszi időszakban. A többi tárgyat nem kell újraírnod.


2. Az első javítóvizsga ingyenes.


3. Az írásbelit megírhatod jól, és ugyan abba is beleköthet, de van megoldókulcs, és ha nem értesz a javításával egyet, akkor fellebbezhetsz. Fellebbezéskor pedig egy másik tanár nézi át, vagyis szerintem az írásbelit meg tudod csinálni. Szóbelin se húzhat le téged annyira, ha nem jogos, mert bent fog ülni egy felügyelő, és ha azt veszi észre, hogy beleköt a tanár mindenbe, és nem ahgy mondjuk beszélni, akkor szólni fog. Ha mégis lehúzná a szóbelidet, akkor is az írásbelid még kompenzálhatja, szóval én nem hiszem, hogy megbuknál. Készülj fel rendesen arra is, mert akkor nem bukhatsz meg.


4. Nem marad meg, mert nem fogsz gimibe járni. Nem ismételheted a 12. évfolyamot. Egyszerűen annyi történik, hogy fél vagy egy évvel később jelentkezel az érettségire újra.


5.Idén nem fognak sehova felvenni. Viszont ha jövőre megcsinálod az érettségit, akkor ugyanakkora eséllyel indulsz majd, mint azok, akik elsőre átmentek mindenből.

2017. márc. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

Most érettségin akar megbuktatni magyarból

vagy év végén? (Menj át másik suliba)

2017. márc. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

Most érettségin akar megbuktatni magyarból

vagy év végén?

2017. márc. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

5-ös vagyok.


Kicsit összezavarodtam látva az előző válaszokat.

Szóval te az év végén buknál magyarból? Mert akkor mindegy, hogy a többi tárgyból jeleskedsz, ha egy tárgyból buksz, akkor nem mehetsz élrettségizni semmiből.

2017. márc. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Érettségi előtt tart az iskola egy próbaérettségit, ahol csak én, és az irodalom tanárom lesz jelen, így kedve szerint értékelhet, ebből kifolyólag pedig bukok irodalomból.
2017. márc. 8. 17:30
 10/15 anonim ***** válasza:
80%
Értem. Akkor viszont nem mehetsz érettségizni egyik tárgyból sem. Szerintem ne add fel ezt. Készülj fel rendese, és mutasd meg neki, hogy nem tud beléd kötni.
2017. márc. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!