Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ez igy megfelelo felkeszules...

Ez igy megfelelo felkeszules az egyetemre?

Figyelt kérdés
Kozepfokon fogok erettsegizni matekbol. Fakultaciora nem jarok, mert az a tempo tul gyors nekem. Az megfelelo felkeszules, ha a BME VIK 0. zh-jait oldogatom meg? Obudaira szeretnek jelentkezni mernokinfora
2017. márc. 9. 07:54
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Ha a faktos matek túl gyors, nem tudom mit fogsz csinálni mérnökinfón. Fizika megy jól? Deriválás jo lenne ha menne, mire oda jutsz.
2017. márc. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azt nem irtam, de azert volt tul gyors, mert nem voltak meg az alapok hozza, amit iden veszunk (2 ev alatt erettsegizunk)
2017. márc. 9. 08:59
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Ha a középsulis fakt gyors neked, akkor mit vársz az egyetemtől? És miért zh-kat akarsz megoldani, amikor te az érettségire készülsz? Érettségi feladatokat csinálj, és próbáld felzárkóztatni magadat matekból, akkor minden jó lesz.
2017. márc. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Emelt erettsegist? A kozepszintu megy
2017. márc. 9. 11:34
 5/9 A kérdező kommentje:
Azert gondoltam 0. Zh-ra, mert azzal merik fel az idekerulok tudasat. Es a kozepszintu erettsegi nem eleg oda. Ezert gondoltam a 0 zh-ra
2017. márc. 9. 11:36
 6/9 anonim ***** válasza:
79%

Látom nem világos, hogy ez kevés.

Az emelt matek is csak alap, de adott esetben kevés az egyetemi matekhoz. Főleg mérnök szakokon.


Ahol komolyan veszik a matek oktatást ott az első héten úgy kezdik, hogy "feljetsék el, amit eddig matematikából tudni véltek". Majd felépítiket az első hónapban a középsulis matekot aztán félév közepén már deriválás félév végén teljes fv. vizsgálat, és ez egy olyan tanterv, ahol majd második szemeszterre van hagyva az integrálás.

Adott esetben futhat mellette egy fincsi valszám, statisztika vagy vektor.

Erősen javaslom, hogy egyetemig tanulj meg deriválni, határértéket számolni. Mérnök szakra pedig tudd a matekot annyira, hogy ne okozzon gondot egy emelt éretségi feladatsor sem.

Nem a feladatokat kell begyakorolni, a matekot kell tudni. Mert lesz ám pislogás a normált tereknél, aztán majd csúszol addig, amíg vizsgán nem a fixponttételt kapod.

2017. márc. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%
Ezert hullik ki sok egyetemista (nem vegzik el aszakot) , mert olyan dolgot akarnak tanulni, ami nem nekik lett kitalalva. Ha nem megy a matek fakt az egyetem sem fog bocsi. Fizikarol nem is beszelve.
2017. márc. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A fakt alapok nelkul johogy nem megy. Jovore azert 12.-ben megprobalom megegyszer, amikor mar meglesznek az alapok
2017. márc. 9. 17:07
 9/9 anonim ***** válasza:
73%

Tanulj magadtól + kérjél segítséget is.


Ha felvettek és látod, hogy valami nem tiszta, vagy lassabbnak érzed a tempódat akkor érdemes kapásból segítséget kérni mielőtt nagyon lemaradsz:


Rengeteg diák ebből él elég jól, hogy másokat hoz egyenesbe matekból meg hasonló buktató tárgyakból. :D

Ilyen korepokon leadják az elmúlt 5 év kb összes zh és vizsga típus feladatát :D


Sok olyan embert ismertem akik miattuk maradtak bent az elején, azonban a végére felvették a tempót és belejöttek a dolgokba. (Emiatt nem kell leírnod magadat, sok középiskolában egyszerűen nincs is normális matek és fizika oktatás)

2017. márc. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!