Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tudnátok olyan szakokat...

Tudnátok olyan szakokat mondani ahol 60-70% feletti a bukási arány?

Figyelt kérdés
2017. márc. 9. 18:22
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Arra vagy kíváncsi, hol buknak a legtöbben? Az orvosi karokon sokat szelektálnak, de az összes nagy hírű bp-i egyetemről (Corvinus, BME...) sokan kibuknak.
2017. márc. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Inkább szakok érdekelnek , de konkrét egyetemek is jöhetnek
2017. márc. 9. 18:29
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

Lényegében elég, ha megnézed, hol a legnagyobb a túljelentkezést -és most a NKE-t nem számolom ide, mert ott 6000 emberből kb 1500 kerül be, hogy egyáltalán meg tudjon bukni valamiből.

Szerintem minden szakon van egy olyan tárgy, amibe beletörik sokak bicskája -ha nem is 60%.

Közgáz, (makro -és mikroökonómia), orvosi, jog, mérnöki szakok -akár építész, akár villamosmérnök.

Szerintem ezekre jellemző leginkább

2017. márc. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én villamosmérnökin vagyok, és itt a a legfontosabb,raepulos tárgyakból 70-80% bukik...Érdekelt hogy milyen szakok vannak hasonló cipőben
2017. márc. 9. 18:46
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én etk-n tanulok, és van itt is anatómia, élettan, csak nem olyan részletes, mint az orvosin, mégis egy csomóan megbuktak belőle -nem tudom, ők mit és hogyan csináltak, hogy sikerült...

Ezért írtam, hogy szinte nincs olyan szak, ahol ne lenne egy ilyen húzós tárgy.

2017. márc. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
75%

Bukás: egy adott tantárgyra vonatkozik legfőképp, szakot senki nem bukik csak tantárgyat.

Ha olyanra gondolsz hogy 60-70% nem végzi el... hát szerintem ez a reál szakokra mind igaz mivel évente olyan 10-20%-a végzi el az egyetemnek az adott szakát ebből kb 3-5% csúszás nélkül.


De ha csak beírod hol van a legnagyobb szórás kifogja adni, műszaki pálya, orvosi, informatika, jog.

2017. márc. 10. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!