Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek hogy jobbak legyene...

Mit tegyek hogy jobbak legyenek a jegyeim matekból?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni. Matematika tantárgyból 2-es 3-asnál jobb jegyet egyszerűen nem tudok szerezni. Nem vagyok egy hülyegyerek, irodalom, biológia, fizika, idegennyelvek minden 4-es, 5-ös. Úgy, hogy ezekre a tantárgyakra szinte alig tanulok. Matekból meg hiába gyakorlok, készülök, már-már úgy érzem hogy értem, mégis rosszak a jegyeim. És mindig a legapróbb dolgokon szoktam elbukni... Egyszerűen olyan mintha leblokkolnék dolgozat előtt. Nem tudom mit tegyek hogy tanuljak/gyakoroljak. Külön tanárra nincs pénzünk. Szóval magamnak kell kitalálni valamit. Valaki hasonló helyzetben van? Esetleg tapasztalat, tanács? A válaszokat előre is köszönöm :)

2017. márc. 13. 18:10
 1/8 anonim ***** válasza:
50%

A tanárod nem tart felkészítőt doga elött?

Vagy esetleg javítót nemmtudsz írni?

2017. márc. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

Házikat meg szoktad írni rendesen?

Én szerettem megoldani a házikat, az osztálytársaim meg utálták és mindig lemásolták. Nekem szinte csak ötösöm volt matekból az osztálytársaim meg elvétve kaptak 5-öst.

Szóval szerintem a házi feladatok nagyon fontosak matekból.

2017. márc. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

Közép vagy általános iskola?

Középiskolában már nekem is segített a házi feladatok megoldása. Általánosban még nem volt rá szükségem, mert a tanárom pont azt a gondolatmenetet követte, mint én, így ott elég volt figyelnem csak az órákon. Aztán középben már nem volt így, mindig keresnem kellett valami épkézláb megfogalmazást a neten vagy könyvtárban, mert az órán leadott verzióból egy kukkot sem értettem. De szerencsére a tanár normális volt, teljesen más oldalról levezetett feladatokra is megadta a max pontot, ha jó volt az eredmény.

Neked is csak ezt tudom tanácsolni, próbáld megoldani a feladatokat, aztán ha nem megy kutakodj más források között.

2017. márc. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Középiskolás vagyok.

Szoktunk írni javítót, de annak nem sok értelme van, írok egy kettest és kijavítom hármasra, így is kb. ilyenek a jegyeim: 2, 3, 2, 3....

Megpróbálom a házit figyelmesebben megcsinálni, az a baj hogy néha még azt is nehéz elkezdeni

2017. márc. 13. 19:41
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

A mateknál sokszor az a probléma, hogy az alapok sem biztonságosak, rengeteg helyen el lehet csúszni akkor is, ha az aktuális anyagrészt éppen érted (előjelváltások, zárójelek bontása, sorolhatnám).

Szóval így, látatlanban annyit tudok tanácsolni, hogy figyeld meg a hibáidat a feladat megoldásakor, akkor esetleg rájöhetsz, hogy hol van még hiba, mit kellene átnézni az előző osztályok anyagából.

2017. márc. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Valószínűleg itt is lehet a probléma forrása. Általánosba nem volt túl jó matektanárunk, mindig csak azzal az egy-két gyerekkel foglalkozott akiket versenyre vitt. Kicsit régebbre kell majd ásnom magam gyakorlás közbe. :)
2017. márc. 13. 22:59
 7/8 anonim ***** válasza:
53%

Szia! Ne vedd magadra, sok helyen elég béna az oktatás. Én azt javaslom, hogy keress egy korrepetítort és az egyenesbe hoz. (Próbalj ki egy kettőt, hogy megtaláld az ideálisat).


Inspiráljon, hogy matekos szakokkal elég jól lehet keresni.

Mérnökök közül pl: a villamos/gépész/infós mérnök (ha egy nyelvet is jól tud) Budapesten kaphat simán 250-300 ezres nettót is ! :D. [Igaz többi mérnöki szak nem ad jó fizut, de ezek nagyon jók és motiválóak :D ].


Jó tanulást!

2017. márc. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Utolsó köszönöm, habár nyilván nem matekkal szeretnék továbbmenni, de mindenképp gyakorolni fogok. :)
2017. márc. 21. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!