Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az egyetemeken a régészet...

Az egyetemeken a régészet szakon mindenhol a középiskolai állami tanterv szerint folyik a történelem oktatása?

Figyelt kérdés

2017. márc. 13. 19:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Hirtelen ennyit találtam neked:

[link]


Gondolom tudod, de ez egy MSC szak, szóval szerintem történelem BSC szükséges ahhoz, hogy elkezdhesd.

2017. márc. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem. Választanod kell két korszakot (Szegeden 3 opció van: őskor, barbaricum és népvándorláskor, középkor) és ezekben a korszakokat külön-külön végigveszitek 5 félévre lebontva. A kimondottan történelmi órákból (Szegeden) 2-2-őt kell teljesíteni ókoron, magyar középkoron, egyetemes középkoron, magyar kora újkoron, egyetemes kora újkoron. De ezekből speciális kurzusokat tudsz felvenni. Pl. nekem az egyik magyar kora újkoros kurzusom a Bocskai felkelésről szólt, az ókoros pedig Athén történelméről. A töris órák kötelezően választhatóak, azaz rajtad múlik, hogy mikor és mit tanulsz.


Amit írtam az az alapképzésre vonatkozott.

2017. márc. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!