Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ez most hogy van? Valaki...

Ez most hogy van? Valaki magyarázza el.

Figyelt kérdés

Nekem még nincs okj szakképesítésem de jvőre már 25 vagyok, és azt mondták a z iskolákban hogy nem mehetek nappalira csak esti felnőttoktatásra.

Na már most. Itt ezen az iskola honlapján ez van írva:

[link]

Nappalira – nem felnőttoktatásra - az járhat, akinek még nincs államilag elismert szakképesítése és az adott szakképzés utolsó tanévének kezdete előtt nem tölti be a 25. életévét (azaz 2 éves szakképzés esetén 1992. szeptember 1. után született).


Nappali rendszerű felnőtt oktatásra az járhat, akinek még nincs államilag elismert szakképesítése, és elmúlt 16 éves (azaz már nem tanköteles). Fontos leszögezni, hogy itt felső korhatár nincs.

Esti vagy levelező munkarend szerinti felnőttoktatásra az járhat, akinek nincs, vagy csak egy államilag elismert szakképesítése van ( a ráépülés nem számít második szakképesítésnek) és elmúlt 16 éves.


Nem értem. Nappali munkarendű felnőttoktatás akinek nincs még szakmája korhatártól független? Mégis 25 éevs korig ijrák. Itt nappalira nem felnőtoktatás 25 éves korig. Gondolom akinek még nincs érettségije. Felnőttoktatásra meg nappali munkarendű. De olyan iskola hol van Pesten? Mert midnehol scak 25 éves korig van írva. Nem értem hogy most hogy van ez. Valaki eltudja magyarázni? Fontos lenne nagyon.


2017. márc. 13. 21:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom hogy 25 felett már nem mehetsz nappalira. De ez érdekes


"Nappali rendszerű felnőtt oktatásra az járhat, akinek még nincs államilag elismert szakképesítése, és elmúlt 16 éves (azaz már nem tanköteles). Fontos leszögezni, hogy itt felső korhatár nincs."


Nekem ebből az jön le hogy az iskola amit néztél ajánl nappali felnőtt képzést is. Hívd fel őket.

2017. márc. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

ÉS ez az iskola ez egy Pesti iskola is uyganezt írja: de a többi pesti iskola viszont nem ,

érdekes.

[link]

A felnőttoktatás iskolarendszerű oktatás, az NKT szerinti köznevelési alapfeladat.

Nappali munkarendű felnőtt oktatásra az járhat, akinek még nincs államilag elismert szakképesítése, és elmúlt 16 éves (azaz már nem tanköteles). Felső korhatár nincs!


Esti vagy levelező munkarend szerinti felnőttoktatásra az járhat, akinek nincs, vagy csak egy államilag elismert szakképesítése van (a ráépülés nem számít második szakképesítésnek) és elmúlt 16 éves.

...

Sőt a hirado.hu-n is ez van irva:

[link]

A törvénymódosítással 25 éves korig meghosszabbították a nappali rendszerű iskolai oktatásban való részvétel lehetőségét, egyben lehetővé tették, hogy az első szakképesítést bárki, korra való tekintet nélkül, a felnőttoktatás nappali munkarendje szerinti képzésben szerezze meg."


..

Szóval nem értem, az összes többi iskola meg 25 éves korig mondja.

2017. márc. 13. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!