Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy magamtól...

Miért van az, hogy magamtól lenne kedvem tanulni, de az iskolában elmegy a kedvem?

Figyelt kérdés
Ha pl. hosszabb ideig itthon lehetek pl. tavaszi szünet, nyári szünet szeretek magam utánanézni dolgoknak az interneten, fejleszteni a nyelvtudásomat. Viszont ha az iskolában ülök az órákon unatkozom, és úgy érzem csak időpocsékolás ott lennem. Sajnos iskolaidőben ha hazaérek is alig van időm, mert másnap megint iskola, de ha végre szünet van megjön az életkedvem magamtól tanulni. Miért van ez így?

2017. márc. 17. 21:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mert az emberek nem szeretik a kényszert.
2017. márc. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mert kotelezo lenne tanulni, az emberek meg nem szeretik a kotelezo dolgokat. Nem szeretik, ha megmondjak nekik mit csinaljanak.
2017. márc. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Részint teljesen igazat adok abban, amit az előttem lévők írtak, ami kötelező, az mindig szül valamennyi ellenállást. Másrészt magadtól azoknak a dolgoknak nézel utána, amik érdekelnek, az iskolában meg azt is végig kell ülni, amitől kilel a hideg. Harmadrészt otthon a saját módszered szerint, a saját ritmusodban, azzal a módszerrel tanulhatsz, ami számodra a leghatékonyabb, így még azt is elviselhetőbb tanulni, amit nem érdekli az embert.


Én egyetemen vagyok pont így: az órák 80%-át időpocsékolásnak érzem. Itthon szeretek tanulni, de hétköznap sajnos szinte soha nem érek rá, így marad az, hogy minden hétvégém rámegy a tanulásra:S (és akkor még nem tanultam semmi olyat, ami nem szerepel a tantervben:(( )

2017. márc. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem a közösség formálja ezt.


Az óráitokon nem hiszem hogy mindenki örül hogy tanulhat, és a tanár se lelkesen veti bele magát az órába. Ez pedig kihat a te mentalitásodra is.

+ a nagy csoport elvonja a figyelmet.

Gondolj bele miért hatékonyabb egy 3-4 fős csoport mint egy 20 fős. Persze könnyebb egyénekkel könnyebb foglalkozni, de inkább azért mert ez még olyan létszám amivel jól lehet koncentrálni, a másikat segíteni ha nem tudja hangzavar nélkül.

2017. márc. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!