Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyar érettségi külföldön?

Magyar érettségi külföldön?

Figyelt kérdés
A kérdésem, hogy a magyar érettségit elfogadják külföldön (Kanadában) ? Vagy ez országonként változó? Azért érdekel, mert lány vagyok, tűzoltó szeretnék lenni. Komolyak a szándékaim, ezért nem leszek önkéntes. Nem szívesen hagyom itt a hazámat, ahol felnövök, de szeretném majd azt csinálni. :(

2017. márc. 17. 22:55
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
A magyar érettségit sehol a világon nem fogadják el.
2017. márc. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
37%
Én nem értem, ha tűzoltó akarsz lenni, attól még nem kell az országot elhagyni. Magyarországon is lehetsz tűzoltó nő létedre.
2017. márc. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem lehet nő. Előírás. Súlyprobléma, és nem emelhetünk nehezet.
2017. márc. 18. 10:30
 4/5 anonim ***** válasza:
59%

"A magyar érettségit sehol a világon nem fogadják el."


Ezt meg honnan veszed? Hány országban akartad elfogadtatni az érettségidet?

Nekem ugyanis nemcsak a hivatalosan lefordított érettségimet fogadták el, de még az egyetemen eltöltött első három évemet is.

Így rögtön harmadfokú szinten kezdhettem a kinti egytemet, és nem is pontosan azon a szakon, amilyenen Magyarországon elkezdtem.

Csak megfelelő nyelvtudás kellett hozzá.

2017. márc. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ma 11:03

12 évet éltem Angliában, jelenleg 4 éve élek New Orleans-ban- Egyik helyen sem érdekelte a munkaadókat a magyar érettségi. Angliában meg is mondták, hogy ők nem tudnak mit kezdeni a magyar érettségivel, hiszen kint teljesen mást takar az érettségi. Szóval innen veszem.

De ha tovább akarsz tanulni egyetemen akkor elfogadják, esetleg különbözeti vizsgát teszel.

De munkakeresés szempontjából értéktelen.

Egyébként a fiam angliai érettségijét meg Magyarországon nem fogadták el. Közölték vele, hogy tegyen különbözeti érettségit, mert ugye az angol érettségiben nincs olyan, hogy magyar nyelv és irodalom.

2017. márc. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!