Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » , , Egy italos doboz története...

, , Egy italos doboz története" mit írjak?

Figyelt kérdés

Ez a fogalmazás címe,vannak ötletek h miről irja?

E/1. ben kell irni.

Gondoltam valami olyasmit,hogy lelkiismeret furdalása van az ,,alkoholnak",mert egy alkoholistát csinált...stb.

Elnézést a rendkivül undoritó helyesirásomért,nem vagyok jó ebbe,nem vagyok magyar,és még fáradt is :D

Szóval,ha vannak ötletek,szívesen várom őket.

15/L


2010. máj. 11. 14:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, ezzel a címmel a tanár arra gondolt, hogy egy italos doboz hogy "gyártódik", milyen útja van, milyen kevés ideig használjuk ténylegesen, és végül milyen soká bomlik le, már ha nem hasznosítják újra stb.

Én erre gondolnék! Ezt elég hosszan le lehet írni, minden típusú doboz/üveg esetén :)

2010. máj. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
geológus felfedezte a bauxitot, bányász kibányászta, alukohó létrehozta, dobozgyár kinyomta, festette, sörgyár töltötte, kereskedő kiszállította, eladta - ezt azér tfűzd elé- inen jöhet a te történeted -és zárd le azzal, hogy hova került végül a doboz. Pl. elbukik benne az alkoholista, eltörik, kórházba kerül, beleszeret a nővérbe,m felhagy az alkoholizmussal - a kis dobozt pedig kiteszi a vitrinbe tanulságnak, csipketerítőre.
2010. máj. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
hey,ez tetszik :D
2010. máj. 11. 14:21
 4/13 A kérdező kommentje:

Bemásolom ide is,hogy véleményt mondjatok.Elsőnek is,nagyon dúrva?Meg hát minden kritikát [ami pozitív és negat@v is]


Utazzunk vissza a múltba!Egy verőfényes kora nyári délelőttön egy geológus felfedezte a bauxitot,és egy izzadt,fáradt bányász kibányászta.Igen,így keletkeztem,én az italdoboz.Utána az alukohó létrehozott.Egy már akkoriban ismeretlen dobozgyár kinyomtatott és kifestett,és egy sörgyár feltöltött.Ezekután a kereskedő kiszállított,és egy tudatlan fiatalnak eladott.

Élete legrosszab szakaszába toppantam be.Keze borzasztó remegése és lila karikás szeme alapján érezhető volt a függőség.Biztos nem én vagyok neki az első.Gyorsan kapkodja a kortyokat.Nem is élvezi a hűsítő és veszélyes ízemet!Az alkoholizmus a homlokára van írva,viszont az enyémre is,mivel,hogy én okozom.Pupillái széttágúltak már pár korty után.Valóban egy drogfajta vagyok.Fantasztikus érzést biztosítok.Sajnálom azokat az embereket,akik nem isznak és nem drogoznak,mert egy nap bekerülnek egy kórházi ágyba,meghalnak,és azt sem tudják, miért.Alkoholista cimborámnál a másnaposság szinte egy vonzó alternatív életstílussá kezd válni.Miközben oly hevesen rántja a kortyokat,rémisztő gondolatok futnak át a fejemen.Egy ivászattal töltött éjszaka után,nem tudnék rosszabbat elképzelni,hogy egy ember arra ébred,hogy fekszik mellette valaki,akinek nem emlékszik a nevére,arra sem,hogy hol találkoztak,és hogy mitől halt meg.Persze szoros barátom észre sem veszi,hogy beteg.Ő elvárja tőlem,hogy megszabaduljon a szorongástól,a kellemetlenségektől vagy az unalomtól.Következményeim:ostoba társam egy néma sikoltást érez,és még menekülne is,csak nincs benne annyi erő.

Kiszáradt szájához érintkezve valószínű három percig fogyasztott.Eddig tartott az élete...Levágott a földre!Ezer darabra is törhettem volna!Most itt heverek,a többi szemét között,ami valójában én is vagyok.És most?Húsz évet kell várnom,hogy Föld Anya békésen magáé tegyen.

2010. máj. 13. 17:49
 5/13 anonim ***** válasza:

hát nem rosz viszont vannak olyan félreérdhető dolgok amelyeken néhány idióta diák majd cseszhet pl: a földanya magáévá tehet! nem azért írtam hogy nem értem csak ne érjen váratlanul! amúgy szép munka nekem tetszik!


5!!!:D

2010. máj. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"a hűsítő és veszélyes ízemet"

"egy drogfajta vagyok"


ez csak egy pár...szúval az a hozzáfűzni való, hogy te a sörről írtál, nem a dobozról. A doboz nem káros.

Belevihetnéd azt is, hogy te nem sörös doboz akartál lenni, hanem üdítős, de a sors kegyetlen volt veled. A tartalmad a drogfajta. Ne felejtsd el.

2010. máj. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

hu ez nagyon jó volt, nekem tetszett!!!


22L

2010. máj. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ugyan csak az előző...nekem tetszik amit írtál, de most eszembe jutott egy másik ötlet.

Szal ha ilyen melankolikus, enyhén depressziós a dobozkád, akkor kezdeném azzal amit mondtam, hogy üdítő doboz akartál lenni, de Isten mást adott. De miután elfogyasztottak, akkor azt írtam volna, hogy újrahasznosítottak és újra sörös dobozként megvett valaki. Leírtam, volna 3-4 különféle sztorit(rövidebben, nem mint ahogy te írtad), de mindegyik esetben más lenne az ivás oka. Így a dobozka szemszögéből bemutatod az emberi problémák egy részét, egyes embertípusok belsővilágát.

2010. máj. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Jó ötlet,ám nem tudok rajta változtatni már,mert beadtam.

Egyébkét a tanár nem mondta,hogy milyen célra kell irnom ezt[csak pár embernek kellett,nem az egész osztálynak]

Én meg gondoltam,beleviszem az alkoholizmust meg a globális felmelegedést :D

Ám nagyon jó olvasni kritikát.Ha van még,akkor irjatok :D

2010. máj. 13. 20:54
 10/13 anonim válasza:
Esetleg lehetett volna az, hogy nem akartál sörös doboz lenni, mert ezzel csak másokat károsítasz. De végül a piás kölök csak eldob téged, ami miatt megharagszol és abban reménykedsz hogy újrahasznosítanak, hogy megint sörös doboz lehessél és mérgezd az embereket, mert ők sem tiszteltek téged se a természetet és csak eldobtak. Na ez olyan mint egy brazil szappanopera XD Szerelem, ármány, bosszú, stb... Amúgy honnét származol?^^
2010. máj. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!