Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen angol nyelvű filmeket...

Milyen angol nyelvű filmeket ajánlotok? És milyen felirattal magyar vagy angol? Mennyi film után látszik a változás? Hogy nézem minden mondat után állítsam meg írjam vagy hogy? Hol nézem? Bővebben lent. Megköszönném a segítséget.

Figyelt kérdés
1 év múlva középszintű angol nyelvizsgázni akarok,és azt hallottam hogy az angol filmekből nagyon sokat lehet tanulni. De nem nagyon értem ha nézek egy filmet.
2017. márc. 25. 20:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Nyilván semmilyen vagy nagyon kezdő tudással felesleges filmeket nézni, mert annak nincs semmi értelme, hogy 10 másodpercenként megállítod és szótárazol.

Ha nem jó a szókincsed, akkor azt kellene fejleszteni, ha pedig nem hallod ki a szavakat, akkor gyerekmesékkel kell elkezdeni, ahol szépen beszélnek. Így szépen fokozatosan hozzászoktatod a füled, majd elkezdheted nézni azokat a filmeket/sorozatokat, amiket már kívülről fújsz magyarul, így angol felirattal tudod nézni.

2017. márc. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A Downton Abbey-ben nagyon könnyen érthetően beszélnek.

Én a külföldi feliratot szoktam rátenni, ha nyelvtanulási célból tanulok.

Hogy megállítom-e a filmet és milyen sűrűn, az attól függ, milyen szinten állok az adott nyelvből. Mindenesetre olyan filmet nézz, amit már láttál magyarul! (Én könyvekkel is szoktam ezt csinálni, van olyan könyvem, ami 4 nyelven megvan:)

2017. márc. 26. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!