Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy tanuljak, hol a gond?

Hogy tanuljak, hol a gond?

Figyelt kérdés
Semmi tanulással is ötösöket szerzek, az angolt meg tanulom mégis csak hármas vagyok belőle:/
2017. márc. 26. 08:36
 1/4 Emese 2002 ***** válasza:

Szia, nem mindenkinek van nyelvi érzéke. Nekem pl: az angol megy de a matekot a fizikát vagy kémiát szerintem soha nem fogom érteni. Amit tanáocsolni tudok:

1. Elsős módszernek tűnik, de hidd el kiválóan elsajátítható vele az angol, ha leírod a szavakat egymás után többször akár 3-4 sorba, és közbe ismételd.Aztán másnap ha van egy kis szabadidőd előveszed és próbálod elmondani, hidd el segít. (Ha már úgy érzed megy kérd meg barátaid,szüleid , hogy kérdezzenek ki téged.)

2.Fontos az is hogy ne csak leírni, hanem kiejteni is próbáld.Ha nem boldogulsz egy-egy nehezebb szóval, akkor bátran használd a Szotar-Sztaki.hu-t, esetleg a Google fordító mikrofonját.

3.A fenti két dolog mellett a nyelvtant is jól kell tudni. Ehez akár betanulhatsz egy mondatot is és ez alapján már tudni fogod a többit, de van, hogy egyszerűbb (csak,hogy egy példát írjak) a szabályt megtanulni pl: Folyamatos jelen, Akkor használjuk ha a cselekvés most történik... Mi kell hozzá? am,is,are +V1 (ige első alakja) ing végződéssel.

Pl: I am playing a musical instrument now.

A mondat alapján menni fog. Ha nem írtok példa mondatot szbály alapján simán össze lehet rakni. Remélem tudtam segíteni.

2017. márc. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Emese 2002 ***** válasza:
1. vagyok mit vesztek most? Hanyadikos vagy?
2017. márc. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Éretségis, ilyen szótári alak, to+ige, ige+ing
2017. márc. 27. 05:18
 4/4 Emese 2002 ***** válasza:
Abban nem tudok segíteni. Én 8.-os vagyok és középfokúra megyek most nyáron. Amit nem írtam le és még segíthet, ha szeretsz olvasni, angolul tedd azt, vagy esténkét a bbc híradóját nézd. Sok sikert az érettségihez!
2017. márc. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!