Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Segítségre szorulok, ha nincs...

Segítségre szorulok, ha nincs motiváció hogy tanuljak, nem is tanulok, és ez nekem gond? Kaphatok segítséget?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok,és tanuló.Egyáltalán nincs motivációm hogy tanuljak,és ezt gondként élem meg,borzasztó az a gondolat,hogy lehet nem lesz végzettségem.Nem tudom mihez kezdhetnék,próbáltam motivációt találni,nem sikerült.

Talán egy pszihológus,vagy más szakember segítene?


2012. szept. 4. 17:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Én talán vennék két passzív félévet (ha már főiskolás/egyetemista vagy), elmennék dolgozni. Ezalatt megtapasztalnám, hogy milyen nehéz végzettség nélkül pénzt keresni, és rögtön motiváltabb lennék.
2012. szept. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Jó ötlet a munka, csak nem nagyon van állás.
2012. szept. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ugyan így voltam, mint te. Nekem nagyon sokat segített az, hogy találtam célt, amiért tanulhatok. Megszerettem a médiát és az informatikát. Beleszerettem a rádiózásba, sok ismerősre szert tettem, akik megyei rádióban dolgoznak. Sokat voltam / vagyok velük, megyek velük minden rendezvényre, ellesek minden apró 'fortélyt', tanulok tőlük. Bekerültem egy kisebb helyi rádióba, ahol műsort vezetek, és nagyon élvezem. Rájöttem, hogy ez az, amit szeretek csinálni, és szeretném fejleszteni a tudásomat. Most úgy vagyok a sulival, hogy jól KELL tanulnom, hogy felvegyenek fősulira, legyen diplomám, és tudjak elhelyezkedni ebben a szakmában (mondjuk a megyei rádióba bekerülni).

Az elmúlt időben foglalkoztat még az újságírás is. A napokban szóltam a suliban egy tanárnak, hogy szeretnék suliújságot írni. E mellett múlt tanévben kezdem el suli rádiózni. Ahol rádiózok, ott (is) lehet újságot írni, és a héten megérdeklődöm, hogy mi a menete.


18l

2012. szept. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!