Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nem súlyoznak bizonyos...

Miért nem súlyoznak bizonyos ösztöndíjakat?

Figyelt kérdés

Nem szeretek mások zsebében turkálni, de egyre többször látom, hogy olyanok kapnak ösztöndíjat, akik igazából nem szorulnak rá és olyanok nem, akik rászorulnának.

Egyetemre járok és jó pár ismerősömre igaz a dolog. Van olyan, akinek a családja simán fizetett több külön tanárt a gyereknek, ráadásul a családjában is van szakmabeli, így a házi feladatai nagy részét nem is ő csinálta. Lényegében, ilyen körülmények közt elég sokan elérnék azt a tanulmányi eredményt, amit ő ért el. Közben másik ismerőseimnél látom, hogy dolgoznak, rengeteg időt fordítanak a házira, de egyszerűen, mivel kevesebb az idejük, pénzük, lehetőségük, nem tudnak elég jó eredményt elérni és nem kapnak olyan ösztöndíjakat. Pedig ők valóban vért izzadnak és valóban sokat jelentene nekik sokszor az a havi 10-20 ezer forint is, míg mások ezt egyszerűen elisszák, mert a szülők még a több hetes külföldi nyaralást is simán kifizetik nekik.

Néhány ösztöndíjnál ezt miért nem veszik figyelembe vagy miért nem egyeztetnek a többi ösztöndíjjal? Beszéltem néhány ismerősömmel ilyesmikről és lényegében ezek miatt is döntöttek úgy, hogy egyetem helyett inkább kimennek külföldre dolgozni valami egyszerűbb munkát és nem szeretnének hazajönni. Így ráadásul, itthon még nagyobb lesz a különbség a szegényebb és gazdagabb réteg közt.



2017. márc. 31. 01:07
 1/3 anonim ***** válasza:
És akkor még nem gondoltál bele a levelezősök életébe. Speciel nálunk nincs semmilyen!!! ösztöndíj tanulmányi eredményre levelezőn, hiába vagyok 4.6 két gyerek és munka mellett...
2017. márc. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A felháborodás jogos, de ennek az ellenőrzése sehogy nem kivitelezhető, sajna ilyen az élet, el kell fogadni. Elcsépelt szöveg, de majd talán az élet visszaadja, ha alapvető problémákat nem tud megoldani a leendő munkahelyén, és emiatt hátrányban lesznek.

Én a problémát inkább csak a szociális ösztöndíjra húznám rá, amikor a burzsuj gyerekek bejelentkeznek a kevesebb bevétellel rendelkező nagyszülő lakcímére, nem kevés pénzhez jutva ezzel.

2017. márc. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha valakinek olyan a családi helyzete kap szociális ösztöndíjat, de azzal nem értek egyet hogy a tanulmányi ösztöndíjat is szociális alapon kéne nézni. Tanulmányinál szerintem igenis a vizsga eredményeket kell nézni és nem azt hogy amúgy mennyire pénzes/pénztelen családból jött. Plusz mint írták a szociális ösztöndíjat is ki szokták játszani, akkor ugyanezen az alapon ezentúl a tanulmányit is ki lehetne.
2017. márc. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!