Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan feleltethet egy tanár?

Hogyan feleltethet egy tanár?

Figyelt kérdés

Mai napon történt meg velem, hogy történelem órán a tanár feleltetett ez előő órai anyagból. Ezzel semmi baj nem lenne. DE miután az anyaggal végeztem, a tanár úgy döntött, hogy kicsit kiszúr velem, és azt mondta, hogy az egész osztály tegyen fel nekem egy-egy kérdést, majd mikor ezzel végeztünk, megkérdezte az egyik osztálytársam, hogy hanyasra értékelne, és a végén amellett döntött.Az érdekelne, hogy lehet-e ilyet csinálni?

(Persze, lehet, hogy teljesen hülyeség, e eléggé ki vagyok akadva, mert lehet, hogy emiatt ugrik az egész tovább tanulásom)



2017. ápr. 10. 18:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem teljesen értem a kérdést. Tehát kérdezett valamit az osztálytársad, és utána?


Egyébként hidd el, nem egy felelésen múlik az egész továbbtanulásod, akkor sem, ha nagyon rosszul sikerült. Ha eddig 5,0-ra álltál, akkor nem hiszem, hogy ettől leugrana az átlagod mondjuk 3,5-re.

2017. ápr. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is volt ilyen, hogy az osztályból valaki felrakott egy kérdést(a nehézsége persze függött attól,hogy az illető mennyire akart kibabrálni a felelővel). Ahogyan arra is volt példa, hogy tanár megkérdezte akár a felelőt magát, akár valaki mást, hogy hányasra értékelné. Nem írtad milyen osztályzatot kaptál, de valószínű nem jót. Lehet 3-ra értékelt az osztálytársad, ami lehet reális és a tanárod is annyit adott volna magától is.
2017. ápr. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 chtt ***** válasza:
44%
Én is szoktam így feleltetni, mert az is mutatja a tudást, hogy tudsz-e kérdezni (kérdezni ugyanis csak az tud, akinek van fogalma az anyagról:) S mivel értékelni, a másik munkájáról véleményt mondani is meg kell tanulni, szoktam azt is kérni. Nyilván a végén az osztályzat nem az osztálytárs értékelésén múlik, de ettől még egybe eshet a kettő. És nyugi, ahogy előttem írták, nem egy felelésen múlik a továbbtanulásod.
2017. ápr. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is volt ilyen, de biztos vagyok benne, hogy a tanár is pont azt a jegyet adta volna neked mint az osztálytársad. Nem hiszem, hogy egy ilyen döntést rábízna valakire. Amúgy meg ha ezen múlik a továbbtanulásod, akkor készülj fel a következő anyagból, és jelentkezz, hogy szeretnél megint felelni és javítani.
2017. ápr. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :D
2017. ápr. 11. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!