Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kinek hogy sikerult a foldrajz...

Kinek hogy sikerult a foldrajz erettsegi?

Figyelt kérdés
Szerintem a topografia nem volt veszes iden, de a 2. resz mar igen...
2010. máj. 13. 16:23
 1/7 anonim ***** válasza:
A topográfiában két hibám lesz. Az egyiknél a helységnevet 1-2 betűvel átneveztem:D Viszont a második rész nem tetszett annyira. Szerintem, nem voltak elég egyértelműek a feladatok. Pl. amikor állítások alapján pároztatni kellett, melyik országra jellemző. Olaszo. még csak-csak elkülönül... De Fro. és Németo. gazdasága majdnem megegyezik..:S
2010. máj. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

nekem se lesz olyan veszes a topi, ha azt vesszuk, hogy europat meg azsiat nem is tudtam ...

de az eghajlatos is gaz volt szerintem. nem tanultam meg annyira konkretan, hogy most hol milyen, inkabb csak a jellemzoit egy-egy eghajlatnak...

na meg az elso feladaton is kiakadtam:D

2010. máj. 13. 16:33
 3/7 anonim ***** válasza:

hát én az éghajlatost végig kinéztem az atlaszból. az egyik tematikus térkép pont az volt:) Viszont az első nekem sem lesz jó..:(

első válaszoló..

2010. máj. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

en is probalgattam az eghajlat terkeprol, de majd meglatjuk.

20 pont megvan szerintem, ugyhogy innentol kezdve a tobbi nem erdekel.

aki foldrajzra akar menni, annak biztos jobban ment..:)

2010. máj. 13. 17:01
 5/7 anonim ***** válasza:

Többnyire jól ment, de a topográfiában Szent Lőrinc-folyó helyett Szent Lőrinc-csatornát írtam (pedig a folyó jobban hangzott), Mississippit meg egy p-vel. Spanyolországnál az 1-esnél Bilbao-ra gondoltak? (Én Oviedo-t írtam...)

A második részben az olasz-francia-németnél hülyeség volt hogy pl. burgonyatermelés hol jellemző. Meg az É-D-i területi különbség Németország is lehet akár, nem feltétlenül csak Olaszország. Kínánál a népességnövekedés megállítása nem tudom, hogy igaz-e vagy sem, mert a "természetes szaporodás" térképen 10 ezrelék feletti volt, most néztem a - 2004-es - világatlaszban, ott 0,6%-ot írnak. De egyébként mindenhol azt hallom, hogy sikerült szabályozni. Az utolsó - kenyás - feladat sem volt olyan egyszerű.

2010. máj. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
uuu en meg lisszabon-bol lehagytam egy s-t, akkor nem fogadjak el?
2010. máj. 13. 19:29
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekünk azt mondta előtte, hogy szépen írjunk főleg a topográfiánál, a külföldi nevek miatt... de holnap megkérdezem tőle.
2010. máj. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!