Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A konszernt, trösztöt és...

A konszernt, trösztöt és kartellt pár mondatban elmagyarázná nekem valaki?

Figyelt kérdés

A töri tankönyvemben csak pár kulcsszó van a fogalmak mellet:


konszern: azonos tulajdonosi csoport, különböző ágazatok


tröszt: azonos ágazat, teljes összeolvadás


kartell: azonos ágazat, teljes összeolvadás és a piac felosztás, nyersanyagok és a késztermékek árának rögzítése


Ezek alapján van valami halvány fogalmam ezeknek a fogalmaknak a jelentéséről, de ha feleletkor megkérnék, hogy pár mondatban mondjam el, nem lennék képes pontosan megfogalmazni. Nem egészen világos, hogy hogyan is működnek ezek.


Pl. A konszernél mit akar jelenteni az "azonos tulajdonosi csoport"? Most akkor a különböző vállalatoknak egy nagy közös tulajdonosa van, vagy több?


A trösztnél oké, hogy teljesen összeolvadnak az azonos ágazatok, de akkor a tulajdonos is azonos lesz? Vagy több közös tulajdonos lesz?


A kartellnél pedig jól értem, hogy az azonosan működő cégek egymás között különböző egyességeket kötnek, és szorosan együttműködnek, de a tulajdonosuk különböző?



Neten próbáltam rákeresni, de vagy túl bonyolult és tudományos volt számomra a magyarázat, vagy a fogalomtárak lerendezték annyival az egészet, hogy "nagyvállalat".


Szóval valami arany középút kellene... XD


Szóval valaki megfogalmazná egy hozzám hasonlóan lassú felfogású gyereknek is? Lehetőleg a töri könyvemben szereplő címszavakkal.


Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget! :)



2017. ápr. 15. 10:15
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!