Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek is helytelen...

Szerintetek is helytelen ennek a német érettséginek a javítása?

Figyelt kérdés

A 2016 májusi hallás utáni szövegértés egyik kérdéséről lenne szó.


felolvasott szöveg:


"Ich heiße Jürgen und komme aus Freiburg im Breisgau und ich werde jetzt was erzählen über

mein Auslandssemester in Sevilla. Also ich bin Spanisch–Student und habe deshalb im

Wintersemester 2012, nee, 2011/2012 ein Auslandssemester in Sevilla gemacht, um mein

Spanisch zu verbessern. Ich war dort ein halbes Jahr mit dem Erasmus-Programm."


kérdés: "In welcher Jahreszeit war Jürgen in Spanien?"


javítókulcs által helyesnek vélt válasz: im Winter (2011-2012)


Véleményem szerint a kérdés félrevezető és a feladat készítői nem néztek utána, hogy mit is jelent pontosan a "Wintersemster" kifejezés. Mellesleg a szöbegből kiderül, hogy Jürgen fél évet tartózkodott Spanyolországban és tudtommal Spanyolországban, illetve Németországban is 3 hónapig tart egy évszak.


Tudom, hogy már egy éve volt, de most lettem rá figyelmes.



2017. ápr. 15. 18:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Valóban érdekes, viszont ugye egy érettségiző diák nem feltétlenül van még tisztában ezekkel a háttérinformációkkal, ezért ha mondjuk beírja az őszt is valaki, és emiatt fellebbez, akkor pozitív elbírálásban is részesülhet. Nem szerencsés választás tehát az a szöveg, de -magamból kiindulva- egy középszinten érettségiző diák szövegértéskor kihall 1-1 szót és azt már írja is le, nem gondol bele, főleg ugye ha háttértudása sincs ilyen dolgokról, így nagy valószínűséggel mindenki a Wintert írja be.
2017. ápr. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Miért te mit adtál volna meg helyes válasznak?
2017. ápr. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Én alapból nem tettem volna fel ilyen kérdést, ami nem egyértelmű. A feladatkészítőnek azt kellett volna megkérdezni, hogy melyik szemeszterben tanult kint.


Én egyébként utólagosan töröltem volna a kérdést, vagyis minden beírt választ helyesnek fogadtam volna el.

2017. ápr. 15. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!