Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Csak szerintem helytelen így?...

Csak szerintem helytelen így? Egy emelt szintű német érettségihez való könyvben találtam, de nagyon remélem h én tévedek, és valójában mégis helyes így, és megbízható a könyv

Figyelt kérdés

jeder kennt jeden,das gibt ein starkes Sicherheitsgefühl, man hat Gemeinschaftsgefühl, weil das Zusammenhalten stärker ist.


a szótárazás alapján a Zusammenhalt az egyes szám,a névelője pedig der,a többes száma pedig Zusammenhalte n-nélkül

a kifejezés forrása: Péntek Bernadett-Gárvány Hajnalka:Szóbeli feladatok a német emelt szintű érettségire és a nemzetközi nyelvvizsgákra


2013. szept. 14. 13:03
 1/9 anonim ***** válasza:

Van a "r Zusammenhalt" , de lehet olyan is, hogy igéből képzett főnév, vagyis "s Zusammenhalten"-

Vagyis mindekettőt lehet használni

2013. szept. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Milyen szótárban nézted?

Mert kétnyelvűben nem mindig van benne minden szó-

2013. szept. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm:) akkor úgy tűnik teljes mértékben megbízható a könyv:)
2013. szept. 14. 13:25
 4/9 anonim ***** válasza:

s Sicherheitsgefühl (biztonságérzet)

s Gemeinschaftsgefühl (közösséghez tartozás érzése)

2013. szept. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
kétnyelvűben néztem igen,de ezidáig nem volt még olyan h egy szó ne lett volna benne amit kerestem
2013. szept. 14. 13:26
 6/9 anonim ***** válasza:

s Sicherheitsgefühl (biztonságérzet)

s Gemeinschaftsgefühl (közösséghez tartozás érzése)

2013. szept. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Itt a zusammenhalten igéből képzett főnévről beszélünk, ami alakilag megegyezik az igével és das névelőt kap, tehát a könyv jól írja pl. schreiben-ír, das Schreiben-írás (mint folyamat)
2013. szept. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mondjuk jobb(an hangzik) a "r Zusammenhalt" (Verbundenheit)

Lehet a "s Zusammenhalten"-t valami német élőbeszédből vették ki példának, de írásban jobb(an hangzik) a

"r Zusammenhalt".- Összetartozás

De nyelvtanilag nem helytelen a másik forma sem

2013. szept. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2013. szept. 14. 13:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!