Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van értelme latin érettséginek?

Van értelme latin érettséginek?

Figyelt kérdés
Idén kell eldöntenem, hogy megyek-e latin faktra ( nyolcadikos vagyok, négy éve tanulok latint) de ha 2012-től bevezetik a természettudomány tárgyból az érettségit, akkor nem lehet majd a latint választani ötödiknek... szóval nem tudom, van-e értelme ennyit energiátfekttni azegésb, h semire nem fogok menni vele.
2010. máj. 13. 19:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Latinnak csak jogon és orvosin veszed hasznát. Ha még nem véglegesítették a természettudományos érettségis ötletet, akkor 2012-ben még nem lesz ilyen. (De nem tudom bejelentették-e már, vagy csak tervezgették).

De ezekre a szakokra meg elég az, amit 4 év alatt megtanultál.

Szóval szerintem keress vmi mást:)

2010. máj. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem sok, meg a többi nagyjából 160 érettségi tárgynak se...
2010. máj. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Van értelme, mint ahogy a latinnak is van értelme.

Nemcsak orvosoknak, jogászoknak hasznos, hanem azoknak is, akik a latin vagy az újlatin nyelvekkel kapcsolatos szakokra mennek, vagy történész lesz.

Másoknak is hasznos, de nem a munkában.

2010. máj. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én most érettségiztem latinból. Szerintem nagyon megéri. Nem csak akkor van értelme, ha orvosira vagy jogra mész.

Latinból könnyebb az érettségi, mint más nyelvből. Pl. nincs magnózás, aminél ha nem érted teljesen a szöveget, könnyen buksz pontot. Latin írásbelin 8 (típus) feladat van, meg egy fordítás, amit simán be tudsz fejezni beadási idő előtt. Én megcsináltam az összes előző írásbelit, ami fent volt a neten, és a tesztben csak fél pontnyi hibám lett.

Szerintem érdemes megcsinálni belőle az érettségit. És ezekkel az alapokkal olaszul nagyon könnyen meg tudsz tanulni.

2011. jún. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Most vettem észre, hogy nem 2011-es a kérdés, és már aktualitását is vesztette.. Bocsi!
2011. jún. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nemgond, végülis jöttem faktra ha már egy év megvolt kibírom a következőt is :) Remélem jól sikerült az érettségid :)
2011. jún. 21. 22:32
 7/11 anonim ***** válasza:
Hány pontot lehet szerezni a latin írásbelin?
2015. máj. 30. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ja és a szóbelin?
2015. máj. 30. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mint a többi nyelvnél úgy van?
2015. máj. 30. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mondjuk az is egy

tantárgy -

2019. febr. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!