Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták! Hogyan lehet...

Egyetemisták! Hogyan lehet házi dolgozatot írni valamiről, ami egyáltalán nem érdekel?

Figyelt kérdés
Tegnap óta próbálkozom, de még fél oldal sem jött össze, mindig kitörlöm az eddig leírtakat, mert nem tetszik, vagy mert nem tudom folytatni a gondolatmenetet. Van erre valami jó módszer? Ti hogy csináljátok?
2017. ápr. 18. 15:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát lehet ez nagyon rossz módszer, de ha nagyon nem érdekel a téma én a végére hagyom és összecsapom. Ilyenkor úgyis csak azt nézem, hogy a minimum elvárásoknak megfeleljen, vagyis elég oldal, elég hivatkozás van benne és akkor gyorsan meglegyen. De ezt inkább csak akkor, ha töltelék tárgy.


Amúgy meg egyszerűbb ha papírra írsz címszavakat, hogy mik legyenek benne a dolgozatban, mik a főbb vázlatpontok, és előbb ezt tisztázod le. Ha így megvan egy fix váz már könnyebb kidolgozni a részeket. Ha meg elakadsz egy gondolatnál addig át tudsz térni egy másik ponthoz, és utána kötöd össze a részeket. Nekem még ez szokott működni, mert így nem görcsölök rá, hogy megakadtam valahol, hanem addig is tudok mással tovább haladni.

2017. ápr. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha nem érdekel, akkor ne legyél igényes, maximalista, ne töröld amit írtál és szerinted nem jó, hanem folytasd. Próbalj kicsit jobban szrni bele. Egy téged nem érdeklő témában úgysem fogsz remekművet alkotni, ha meg látják, hogy dolgoztál, meg legalább nem húznak.
2017. ápr. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!