Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik a két...

Pppn kérdése:

Szerintetek melyik a két legerősebb iskola Magyarországon?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogy a Révai és a Fazekas. Szerintetek melyik iskolák?

2017. ápr. 20. 15:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
76%
Ez nem vélemény kérdése. Megvan a hivatalos rangsor.
2017. ápr. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Mármint gimnáziumra gondoltam
2017. ápr. 20. 15:38
 3/20 anonim ***** válasza:
83%
Gimnáziumra is megvan a hivatalos rangsor.
2017. ápr. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
11%

"Ez nem vélemény kérdése. Megvan a hivatalos rangsor"


"Szerintetek melyik a két legerősebb iskola Magyarországon"


Ez egy komoly kérdés, miért nem azt kérdezed melyik a legkeményebb széklet.


Az egész lista én olvastam úgy baromság ahogy van.


Ez egy értelmetlen kérdés, nincs ilyen hogy legerősebb iskola, stb.


Ez olyan mint amikor arról megy a vita melyik erősebb a szakközép vagy a gimnázium. Semmi értelme.

2017. ápr. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
42%

Hivatalos rangsor szerint Fazekas, Eötvös, Toldy, keress rá. Évek óta olvasom ezeket a rangsorokat, Révairól még csak nem is hallottam eddig.

Amúgy miért ne lenne értelme ezeknek a listáknak? Az ember be tudja lőni mennyire lesz kemény mielőtt jelentkezik.

2017. ápr. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
26%

"Amúgy miért ne lenne értelme ezeknek a listáknak? Az ember be tudja lőni mennyire lesz kemény mielőtt jelentkezik"


Szerintem akkor is időpocsékolás ezzel foglalkozni, melyik a legkeményebb. Sőt akkor ezek szerint azt érdemes elkerülni, amelyik a top3 mert ami tudás kell a munkahelyen azt úgyis ott tanulja meg az ember, miért kellene szívni már gimnáziumban nemde?


És akkor a top1-2 miért nem műszaki vagy természettudományos gimnázium vagy szakgimnázium?


Ott biztos elhasal 10-ből 8 ember.


Gratulálok neked öcsém.

2017. ápr. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
66%
Hogy pontosak legyünk, "hivatalos" statisztikát nem abból készítenek, hogy melyik iskola a "legkeményebb". Az igaz, hogy sorrendbe rakják az iskolákat, de nem ez a szempont, hanem teljesen más alapján, ami összetett és bonyolult (az iskolába járó gyerekek anyagi hátterétől kezdve az iskola ún. hozzáadott értékén át a különféle kompetenciafelméréseken, érettségi átlagokon stb. át mindenfélét beleszámítanak). A lényeg, hogy ha egy iskola ebben a rangsorban az élen van, az nem feltétlenül azt jelenti, hogy a legkeményebb iskola, ahol a szart is kinyomják belőled.
2017. ápr. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
59%
Az előző válaszadóval egyet értek. Nagyon leegyszerűsítve a rangsorhoz az iskola tanulóinak eredményeit veszik figyelembe. A "keménysége" nem feltétlen ezen múlik. Sok iskola van, ahol kimondottan sokat elvárnak a diákoktól, de még így sincsenek a lista első 70 helyezettje közelében. De olyan iskola is van (és ez személyes tapasztalat), ami a top 10-15-ben mindig benne van, és senkiről nem hallottam, aki megszakadt volna a tanulásban. Ezek az iskolák a felvételi pontokat általában olyan magasra teszik, hogy meg lehessen különböztetni a "csupán" jó tanulókat, akik jó jegyekkel rendelkezdnek a kimondottan jó képességű tanulóktól, és aztán csak az utóbbikat igyekeznek felvenni. Ezek a diákok pedig máshogy reagálnak a követelményekre, mivel azok lehet, hogy pl. országos szinten magasak, de nekik nem feltétlen.
2017. ápr. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
31%
A Révai egyébként a vidéki iskoláknál a 4., az országos top 10-ből pár éve kicsúszott.
2017. ápr. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
19%
Ha úgy nézzük hogy a Révait mekkora dobra verik, a gyerekek akik ott tanulnak kb 2-3 órával korábban otthon vannak mint én, tanulniuk is alig kell, a dogákat is addig iratják amíg jó nem lesz. Én szakközépbe járok szintén Győrbe. Az első éven szenvedés volt, éjfélig tanultam mindennap. DE! Kevesebb mint egy év alatt megtanultam németül (B2es vizsga 10 hónap alatt úgy hogy a 0ról kezdtem). Szerintem én már most többre vittem mint ők fogják.
2017. ápr. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!