Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik a két...

Pppn kérdése:

Szerintetek melyik a két legerősebb iskola Magyarországon?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogy a Révai és a Fazekas. Szerintetek melyik iskolák?

2017. ápr. 20. 15:35
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Mechwart
2017. ápr. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
82%
Mindenkinek más a jó... DE! A rangsorban első gimik szerintem nem véletlenül vannak a lista elején. Nekem csak a Fazekasról van tapasztalatom: tényleg jó tanárok,"húzó" osztálytársak (persze a legjobbakból vannak kiválogatva). Nem a szívatás a fő cél, hanem a tudás átadása. Akik fikázzák, csak irigykednek, nem jártak oda.
2017. ápr. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
66%
A 10. válaszolónak csak annyit írnék, hogy csupán azért, mert éjfélig tanult és megtanult egy nyelvet nem feltétlen fogja többre vinni az életben. A Révaiban szinte mindenki nyelvvizsgázott és előrehozott érettségit tett, többen két idegen nyelvből, akár emelt és felsőfokú szinten. Mindenki csinált emelt érettségit az osztályomban, pedig nem mi voltunk az évfolyam legjobbjai. Úgyhogy attól még, hogy az iskolák között Győrben is van rivalizálás, nem kéne lehordani másokat. ;)
2017. ápr. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
82%
Adom az előző választ🔝 És meg annyit tennék hozza, hogy az hogy éjfélig tanultál csupán annyit jelent, hogy stréber vagy és gyökér😂😂 és mellesleg a Révaiban nem magolni kell, hanem érteni az anyagot úgy, hogy azt a való életben is hasznosítani tudd...Szerintem rohadt jó iskola❣
2017. ápr. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
6%
Túl nagynak gondolják egyesek a Révait.
2017. ápr. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:
72%
Nem hiába...
2017. ápr. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
86%

10-es:

Arról, hogy nem sikerült annyi pontot összekaparnod, hogy felvegyenek a Révaiba arról mi nem tehetünk. A tanulás időtartama és az iskolából való hazaérés ebben az esetben irreleváns, például lehet neked egy anyag megtanulása két óra, de nekem csak harminc perc. Nem a tanulás időtartama számít. A dolgozatokat nem szoktuk újra írni, bármilyen hihetetlen is.

Becsülöm, hogy tavaly ennyit készültél az órákra, de nem igazán értem az összefüggést a személyes nehézségeid és ezen probléma között.

Ezúton is gratulálok a sikeres nyelvvizsgádhoz, azonban az enyhe túlzás, hogy azt feltételezed, hogy ez a teljesítmény több mint amennyit a révaisok döntő hányada valaha is el fog érni, illetve ez kolosszális nagyképűségre utal, aminek láthatóan nincsen sok alapja. Javaslom, hogy az informátorodat cseréld le egy használhatóbbra, vagy ne félinformációk alapján fröcsögj mindenféle ostobaságot.

2017. ápr. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
84%

13. vagyok

Teljesen egyetértek azokkal a (valószínüleg) révaisokkal, akik írtak. A dolgozatokat nem írtuk soha újra, a tanárok közel sem adtak jobb jegyet pl. egy szóbeli feleletre. Sőt, inkább adtak rosszabbat, hogy tanuljon belőle az ember. És az eredményekről annyit, hogy nekem (aki mindig is messze volt a "strébertől") minden érettségim ötös lett. Nem, nem a révais tanárok enyhe pontozása miatt, több emelt érettségit is csináltam, amit idegenek értékeltek. Ugyanez a helyzet a nyelvvizsgáimmal. És ez nem valamiféle önfényezés, bármilyen hihetetlen, nem én voltam az egyetlen ilyen az osztályunkban. ;) Igen, vannak olyanok a Révaiban is (mint minden másik iskolában), akik "csak magolnak" vagy épp ellenkezőleg, nem tanulnak semmit és rossz jegyeket kapnak. De ezek az iskolák azért szerezek maguknak nevet, mert képesek kiválogatni a legjobb képességű tanulókat.

2017. ápr. 26. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:

Régi kérdés, de hátha valaki ezt még látni fogja

#10-es, attól tartok nagyra tartod magad azzal, hogy van egy B2-es nyelvvizsgára szakközép iskolában. el kell hogy szomorítsalak ez alapból is messze semmi, ha C1-es nyelvvizsgád lenne akkor is azt mondanám, hogy semmit nem ér, ha az ember matekból, fizikából (vagy még sorolhatnám) buta, de egy nyelvet “nagyon” tud. ja, és a Révaiban is nagyon sokat kell tanulni, a szakközepeddel én nem beszélnék :)

2020. jan. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
14%
Videki sumik kozul Kazinczy, bar hasonloan eros a Revai, szerintem a Kazy csak azert van elolrebb, mert nyelvszakos osztalyok vannak, es ugyanugy szamit minden tantargy, ami alapjan a rangsor van, amig a revaiban van biosz-kemia es hasonlok ezert ott azon van a hangsuly es nem pl irodalmon( mondom ezt kazinczyskent)
2020. jún. 30. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!