Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A szakirányú továbbképzés ad...

A szakirányú továbbképzés ad hallgatói jogviszonyt? Lesz diákom?

Figyelt kérdés
Az Eltén néztem ki egy szakirányú továbbképzést, fontos lenne, hogy lenne valamilyen jogviszonyom is, mert van egy olyan tervem, hogy vállalkoznék mellette. A fő kérdés valójában az, hogy lehetek-e másodállásban vállalkozó a szakirányú továbbképzés mellett, vagy ez csak valamiféle tanfolyamnak minősül?

2017. ápr. 24. 12:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Lesz hallgatói jogviszonyod, vagyis kapsz diákigazolványt. Habár nem tudom miben befolyásolja a jogviszony a vállakozói engedélyt.
2017. ápr. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Úgy tudtam, hogy ha van jogviszonyom, akkor vállalkozhatok másodállásban (alanyi adómentesen). Most is így csinálom, csak most teljes állásban vagyok. Szóval az volt az infóm, hogy a hallgatói jogviszony kvázi egy állásnak számít, így lesz másodállás a vállalkozás.


Köszi a választ

2017. ápr. 24. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!