Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti milyen könyveket tennétek...

Ti milyen könyveket tennétek kötelezővé?

Figyelt kérdés

Általános iskolákra és középiskolákra is vonatkozik a kérdés.

Én például olyat is hallottam, hogy valahol a Harry Potter kötelező.

Ezt sokan leszólják, ezt egy magyar oldalon, elfelejtettem, hogy hol, láttam, miszerint "ennek semmi értelme, inkább CSAK klasszikusokat kéne olvastatni, mint pl A kőszívű ember fiai".

Ezzel nem értek egyet, mert szerintem fontos, hogy mai írók írásait 'tanítsák', de legalább legyen szó róluk.

Szerintetek?



2017. ápr. 24. 16:52
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
Valóban csak klasszikusokat kellene olvastatni. Ilyet ma is lehet alkotni, de az olvasóknak nincs igénye rá. Csak a ponyvára.
2017. ápr. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem is csak klasszikust kellene olvasni. A Harry Pottert meg olvassa, aki akarja.
2017. ápr. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

Te jó ég!

Az itt válaszolók vajon emlékeznek még arra milyen volt kötelezőket olvasni?

A legtöbb unalmas vagy érthetetlen a gyerekek nagy része számára. Ez nem azért van, mert hülyék, egyszerűen csak nehezen azonosulnak a szereplőkkel. Egy 12-13 éves gyerek, akit a szülei elvisznek kocsival a suliba, délután focizik, majd a barátaival játszik egy számítógépes játékkal, este együtt vacsorázik a szüleivel (esetleg tesrtvérével), majd hétvégén kirándulni mennek, hogyan érezheti igazán annak a súlyát, hogy mit érzett Baradlay Jenő, mikor szerelmét nem viszonozták a szerelmét és még a forradalom is kitört? Vagy egy 11-12 éves mennyire érzi át, hogy Robinsonnak mennyire nehéz volt teljesen egyedül élnie egy lakatlan szigeten?


A kötelezőknek meg kellene szerettetniük az olvasást, nem megutáltatni a gyerekekkel.


Amikor 11 éves voltam elolvastam a Harry Pottert. Akkor kezdtem el igazán olvasni. Azóta több száz oldalt tudok elolbasni naponta (ha érdekes a könyv), de a Kőszívűt hónappkig olvastam. A vége már egész izgalmas volt, de el kellett jutnom odáig. És ha most valaki azzal jönne, hogy csak szemetet olvasok, azzal közlöm, hogy az Egri csillagok az egyik kedvenc könyvem, imádom a Rejtő Jenő műveit, az Agatha Christie könyvek is zseniálisak, nagy kedvencem Fekete Istvantól a Bogáncs és a Téli berek. Verne regényeit is szíbesen olvasom, de Szabó Magda is zseniális író. Amíg kisebb voltam faltam Erich Käster műveit. Tudtommal ezek nagy része szintén klasszikusnak számít. Ezek mellett pedig könnyebb műveket is kézbe veszek, pl. fantasy és romantikus regényeket.


Nem a közelezők miatt imádok olasni, sőt a legtöbb nem is tetszett.


(Az én sulimban ha jól tudom kötelező a Harry Potter ötödikben, de sajnos ez csak mostanság lett bevezetve, így én kimaradtam belőle.)

2017. ápr. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%
Jókait nehéz megérteni, de megéri olvasni. Egy idő után az ember megszereti, persze csak akkor, ha van igénye az irodalomra.
2017. ápr. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Én azzal a kijelentéssel, hogy akinek van igénye az irodalomra, az megszereti Jókai írásait. Nem rossz író, de attól még, hogy nem szeretem a könyveit, nincs igényem az irodalomra? Ez butaság.

Én olvasok mai könyveket, de pl Agatha C. könyveit is imádom. A Légy jó mindhalálig!, Egri csillagok, Pál utcai fiúk, és Csukás István könyveit nagyon szeretem. De mondjuk a Kőszívű felett elaludtam.

Shakespeare még nagy kedvencem.

Szerintem nem baj, ha régebbi könyveket olvasnak a diákok, én idén vagyok kilencedikes magyar szakon, de az újjak megismerése sem árt.

2017. ápr. 25. 18:39
 6/6 A kérdező kommentje:
*én azzal a kijelentéssel, hogy akinek van igénye az irodalomra, megszereti Jókait, nem értek egyet.
2017. ápr. 25. 18:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!