Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A függvénytáblába hogy írjak...

A függvénytáblába hogy írjak úgy "puskákat" hogy amikor az elején átnézik őket, ne tűnjön fel nekik?

Figyelt kérdés

Matekból szeretnék ilyeneket felírni hogy pl a négyszögek belső szöge 360° meg hasonlókat. Jó vagyok matekból, de stresszhelyzetben mindig nagyon sok mindent elfelejtek.

Szeretnék egy minimum 60%-os érettségit, hogy felvegyenek oda, ahova jelentkeztem.

Előre is köszönöm! Aki meg szídni akar nyugodtan tegye.


2017. ápr. 29. 17:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Vagy azt csinálod, hogy jó erosen belevésed a dolgokat a könyvbe és kiradirozod, és így látszódni fog, vagy azt hogy beleírod kicsiben, halványan a puskát oda, ahol sok szám van. Azt hiszem valami szögek szinusza/ tangense az oldal címe. Meg ne mindent 1 helyre jegyezz fel, mert az feltűnő
2017. ápr. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
44%
sehogy. ha csalás nélkül nem megy az a 60% akkor ne is akarj egyetemre menni... vagy majd azt is végigpuskázod?? csakmert ott egy sima zh is nagyobb stresszhelyzet mint az érettségi
2017. ápr. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Benne van a négyszögek belső szögének az összege. Van háromféle függvénytáblázat erre figyelj. Akár mindhármat viheted az érettségire.

A helyedben először átlapoznám figyelmesen és csak azután egészíteném ki. Fizika vagy kémia részhez beírva halványan ceruzával.

2017. ápr. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

A 3. válaszolónak igaza van. Ahelyett, hogy mindenképpen puskát írnál, először nézd át figyelmesen! MINDEN benne van, ami kellhet középszinten egy négyeshez. Azt halkan tenném hozzá, hogy ha az nem megy csípőből, hogy a négyszögek belső szögeinek összege 360°, akkor már most állj neki kisregényt írni, mert ennél azért vannak komplikáltabb összefüggések, még középszinten is.

Egyébként valamelyik oldalra, ahol sok a szöveg, a sorok közé halványan beírod vezérszavakban a dolgokat, majd pár oldallal arrébb kinyitod, és pár órán keresztül ott nyitva hagyod (esetleg egy vastagabb könyvet is raksz rá). Így ha át is lapozzák, akkor automatikusan a szétfeszített oldalnál fog egy pillanatra megállni, nem pedig előtte/utána- amikor megírod, arra figyelj, hogy szét ne feszítsd a puska oldalán, lehetőség szerint szét se nyisd teljesen azt az oldalt!

Nyilván, ha több dolgot is le kell írnod, több oldalra (de ne túl sokra!) szórd szét, és ezt csak akkor csináld, ha saját függvénytáblád van, és nem sajnálod ezért.

Ja, pontosan jegyezd meg, hogy hova írtad, és lehetőség szerint a matekos dolgokhoz közel, ne legyen feltűnő, hogy mindenki a függvénytábla elejét bújja, te meg a leghátulját.

Illetve természetesen hozzá kell tennem, hogy nagyon nem ajánlom, hogy puskázz, mert ha lebuksz, annak nagyon komoly következményei lesznek.

2017. ápr. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Tudom hogy a háromszög 180, négyszög 360, ötszög 540 stb... csak ha nagyon ideges vagyok simán kieshetnek az ilyen dolgok is. Természetesen átnézem a függvénytáblát részletesen. Már felcímkéztem hogy mit hol találok. (tudom ott a tartalom de így gyorsabb)

Nem akarok sok mindent leírni, csak pár dolgot.

2017. ápr. 29. 19:19
 6/15 Estádio de Felchút ***** válasza:
43%
Remélem, nem valami műszaki szakra jelentkeztél ennyi ésszel xD
2017. ápr. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

No csak, ki beszél? :D

Ennyi ésszel? Miért is? :D Nem tudsz rólam semmit.

Vége a közmunkának, most pedig jön a jól megérdemelt trollkodás? :D

2017. ápr. 29. 20:23
 8/15 anonim ***** válasza:
30%
nem, teljesen igaza van.. mint mondtam, ha már itt puskázásra szorulnál, egy nem büfé szakon ahol ráadásul jobban kell a matek, te meghalnál.. épp ezért írtam le már az elején, hogy próbáld meg puskázás nélkül, mert ha az érettségi kemény stresszhelyzetnek számít neked, ahol leblokkolsz, az egyetemen véged..
2017. ápr. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Az ország 100 legjobb gimnáziumának egyikébe járok.

Jó matekos vagyok. 60%-ot azért írtam, mert az a minimum amit el kell érnem. Végig csináltam az összes középszintű matekot és az összeset 80% felé írtam.

Pánikolok mert ezen múlik minden. Nem kifejezetten a belső szögekre gondoltam hogy felírnám, hanem mondjuk azt hogy gyök alatt a 3 * a^2 / 4 (háromszögeknél).

Gondolom a közmunkás pajti nem tudja mire használatos.

Neked köszönöm a válaszokat.

2017. ápr. 29. 20:31
 10/15 A kérdező kommentje:

Egyetemen meg nem egyszer vehetsz fel egy tantárgyat ha esetleg elbuknád... Igaz, a legjobb ha elsőre sikerül. Érettségit meg egyszer kéne jól megírni, és nem várni a következőre.

Így ott sokkal kevésbé izgulsz.

2017. ápr. 29. 20:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!