Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csinálok rosszul a tanulás...

Mit csinálok rosszul a tanulásban? Államvizsgára készülök, de egy helyben állok.

Figyelt kérdés
Jogon vagyok végzős, húzós évek voltak. Most államvizsgázom és egyszerűen elfogyott az erőm, vagy a kitartásom. Tanulok egész nap és szinte semmit sem haladok. Eddig is így tanultam, mi változott most meg? Felkelek reggel, kaja, egy kis internet, kb 8-kor kezdek el tanulni, tanulok, tanulok, kisebb szünetekkel, akkor séta, beszélgetés stb. Aztán estig ugyanez. Kb 8-kor fejezem be. És ehhez képest naponta nem haladok csak 2-3 tételt. Nem borzasztóan nehéz anyagot tanulok, nyilván egyszer már levizsgáztam belőle az évek alatt, mégis ilyen rosszak az eredményeim. Mit tehetnék? Változtassak valamit?

2017. ápr. 30. 08:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
2-3 nap teljes szünet és kikapcsolódás, aztán újult erővel beleveted magad!
2017. ápr. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy már pihentem. Elvesztettem a kedvem, sose újul meg az energiám. :(
2017. ápr. 30. 10:04
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem. Ne add fel. Nagyon sok emberrel megesik. Lehet épp az a baj hogy már te is unod a módszered. A tanulási szokásodon ne változtass de kitalalhatsz új idő beosztást valami jutalmat magadnak. Gondolj arra hogy mindjárt vége. Nem tudom dolgoztál e már de ha igen csak gondolj arra hogy az emberek éveken át képesek mindennap ugyanazt csinálni mert muszáj valódi motiváció nélkül . Ha nekem nagyon nincs kedvem dolgozni akkor is bemegyek mert számítanak rám ,nem lesz pénzem , utalnak majd ha csak úgy nem megyek be stb. Simán legutolsó 12 órát 1 óra alvással is. A tanulasnal meg megesik hogy jaj most nincs kedvem tanulni mert - ide illő kifogás- és inkább holnap után kis kedden fogok. Arra kell gondolni ha ki birok 12 órát úgyhogy unom fáradt vagyok semmi kedvem akkor ezt is ki fogom ami engem fejleszt ráadásul és nem a munkáltatom pénztárcáját teszi tele.
2017. ápr. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Legutolsó ?! Bocsi a telefon kijavítja magát . Tehát simán kibirok 12 órát akart lenni .
2017. ápr. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Most írt egyik barátnőm, aki csak őszre államvizsgázik és elkérte az anyagaim. Ez egy kicsit motivál, hogy számít rám és ha nem csinálom meg most, akkor nem tudom neki majd odaadni. Muszáj valamibe kapaszkodnom, mert elfogytak az ötleteim. :)
2017. ápr. 30. 16:20
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

ELTE-s vagy?

Nálam ez az érzés minden komolyabb vizsgánál előjött, aztán kiderült, hogy valójában nem egy helyben toporogtam, hanem csak nem állt össze a big picture.

Ami nekem bevált: néhány nap vidék, vagy egy nap túrázás mondjuk erdőben, és úgy tanulni, hogy csak olvasod. A lényeget bejelölgeted, de csak olvasol, és nem számítgatod, hogy mennyi idő van hátra, és nem tesztelgeted magad közben, hogy mennyire megy. Ezek engem csak feszültséggel töltöttek el, nem motiváltak, legfeljebb első éven a rómánál.

Végső esetben, ha nagyon nem megy, és érzed, hogy sok lesz, engedd el. Az oktatók között is van olyan, aki inkább ősszel ment, mert úgy gondolta, akkorra képes tisztességesen felkészülni, és korrekt államvizsgát tenni. Ez nem egy bélyeg, a kutyát se fogja később érdekelni.

Hajrá!

2017. máj. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!