Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan motivaljam magam az...

Hogyan motivaljam magam az erettsegire valo tanulasban?

Figyelt kérdés

Erettsegizni akarok, de borzaszto nehezen megy a tanulas. Elolvasok egy lecket 10X, es alig jegyzek meg valamit belole. A matek gyakorlasba is viszonylag beleunok, es egyszer csak massal kezdek foglalkozni, es halogatom.

Tudnatok tanacsokat adni? Ti hogyan leptetek ezen keresztul?



#tanulás #iskola erettsegi
2017. febr. 26. 21:22
 1/5 anonim ***** válasza:
35%

Ha tanulsz lesz pénzed. Pénz= kocsik,luxus,nők...

Ha nem tanulsz,nem lesz pénzed. Pénzhiány= 8óra munka szalag mellett,azon kattogsz hogy éled túl 10.-éig,örülhetsz ha van 2 napod szabadon egy héten, lesújtó emberekkel kell együtt dolgoznod.

Te döntésed.

2017. febr. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én anno nehezen léptem túl a tanulási undoron :-) Kellett jó pár év mire megszerettem a tanulást...a legmotiválóbb a jó jegy és a dicséret :-) Mondok egy példát..érettségin 2,5 átlaggal vergődtem át..nem tanultam én semmit úgy mentem érettségizni, hogy minden tárgyból 4-5 tételt tanultam meg valamelyikbe belehúztam amibe meg nem átrugdostak....aztán eltelt pár év...és rájöttem tanulni szeretnék- nem a környezet miatt, nem a tanárok miatt, hanem magam miatt!!!!! A lényeg magadnak kell bizonyítani! Egyetemre mentem és tanultam becsülettel...jelest kaptam....nagyobb motivációval tanultam..így működik!
2017. febr. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez az aki nem tanul az szalag melletti dolog... háááát.

Elmondom neked hogy érettségivel+ technikummal nem biztos hogy kapsz annyit mint szalag mellett legalábbis felénk.


Közel van felénk egy gyár +Bp és hát... szalag mellett kapnak az emberek 140-150-et.

Technikummal rendelkező emberkék is ennyit kapnak...

2017. febr. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, de nem mindegy, hogy ugyanannyiert egesz nap robot vagy, vagy csak a szeken ulve logatod a lompost.
2017. febr. 27. 20:48
 5/5 anonim ***** válasza:

1. Készíts időbeosztást! Tökmindegy, hogy papíron, vagy telefonon! (Bár ez utóbbi figyelmeztet is.) Csinálj ütemtervet, és tartsd be! Amíg a tanulási idő tart, kapcsolj ki minden zavaró, figyelemelvonó tényezőt! (Vagy menj könyvtárba! Az még jobb.)

2. Iktass be olyan időszakot, amikor sportolsz/játszol/haverokkal találkozol - szóval olyasmit csinálsz, ami kikapcsol.

3. Olvass interjút sikeres emberekkel! (Lehet, hogy ugyanúgy kezdték, mint te...)

4. Gondolj arra, hogy az egyetemen ennél csak nehezebb vizsgáid lesznek! (Na jó, egyelőre ne gondolj rá!)

5. Próbáld meg elképzelni, hogy bent vagy a vizsgateremben, elégedetten hátradőlsz, és vállon veregeted magad, mert jobban teljesítettél, mint vártad. :)

2017. ápr. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!