Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Biosz emelt érettségin milyen...

Jedwardlove kérdése:

Biosz emelt érettségin milyen esszétémák esélyesek?

Figyelt kérdés
Idén érettségizek bioszból emelt szinten, és tippeket szeretnék, hogy szerintetek mik esélyesek mint esszétémák,mert eléggé rosszul állok jelenleg a tanulással,de a lehető legjobbat szeretném kihozni magamból :) ha bárkinek bármi ötlete van, kérem, írja le. Köszönöm, hogy válaszoltok! További szép napot mindenkinek

2017. máj. 1. 15:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%

Szia!

En is iden erettsegizek biosz emelten, gondolom tudod, hogy ket essze van amibol egyet kell valasztanod az utolso feladatnal.Ebbol a kettobol az egxik embertan a masik okologia.Mivel en az okologia reszre nagyon nem vekszek ra igy abban nagyon nem is tippelgetnek😄

Embertanbol ha nagyon nincs idod, akkor en az ajanlom, hogy a latast,hallast nagyon nezd at az gyakran elofordul.Valamint a kulonbozo szerves/szervetlen anyagok szerepe a szervezetben,az agy meg a sziv mukodest is szeretik kerdezni.Talan meg a mozgas mechanizmusan belul is erdemes atismetelni a dolgokat (csontok,izmok felepitese/megnevezese)

Ja es meg a hormonokat is kiemelnem ami fontos lehet.(akar a menstruacios ciklus tekinteteben/osztrogen progeszteron lh fsh/)

Ha ezeket tudod mar nagy meglepetes nem erhet 😊

2017. máj. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
68%
Idén emeltezek én is bioszból. Hát nem tudom, az ofin fent lévő mintafeladatsoroknál 1 esszé van csak... A töri esszéknél is már csak 4 témát lehet választani, így el tudom képzelni, hogy nekünk is csak ez az egy lesz. De nem tudom, mert máshol más infót találtam, tehát ez csak feltételezés :D
2017. máj. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%
Nem rég frissítették a vizsgaszabályzatot. Eredetileg tényleg csak egy témár akartak adni, de rájöttek, hogy felégették volna az egész oktatásügyet a bioszosok, szval visszarakták 2-re: ember/ökológia-növény.
2017. máj. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :) és szerintetek növény/ökológiából mi lehet esélyes? Én már nagyon félek pedig még van két hét durván a bioszig 😱 Ti hova jelentkeztetek?
2017. máj. 3. 12:53
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Hallás most volt októberben, szerintem az nem valószínű, hogy lesz, de amúgy tényleg gyakran szokott lenni. A látás viszont simán lehet, szívműködés esélyes lehet szintén szerintem is, mert már egy ideje nem volt esszé formájában.

Növényeknél gyakran szokott lenni egyszikű-kétszikű megkülönböztetés, szállítószövet részei és szerepe, nemzedékváltakozás, kettős megtermékenyítés.

Amúgy sajna nem nagyon lehet előre megtippelni. :S

2017. máj. 6. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
89%
Én is az idén fogok emeltezni bioszból. Még amit embertannál esélyesnek tartanék és érdemes átnézni az a táplálkozás. Azonban ahogy megnéztem a mintát az ideire, szomorúan láttam, hogy abban nagyon sok a biokémiás rész, szerkezeti képlet felismerése meg ilyenek. Nagyon tudnék neki örülni, ha élesben erre nem lenne majd nagy hangsúly fektetve. Egyébként én első helyen gyógypedagógiára szeretnék bejutni. Te mire jelentkeztél?
2017. máj. 11. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Én is jelentkeztem gyógypedre,de nekem az első a pszicho,de jelenleg nagyon kevés esélyt látok arra.. Ahogy számoltam olyan 420 körül lesznek a pontjaim.. :( De nem tudom igazából,ha felvesznek gyógypedre elmennék-e oda. Utolsónak az angol-magyar tanárt írtam,de oda meg biztos,hogy nem mennék,ha felvesznek,akkor sem.
2017. máj. 12. 13:01
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Hogy sikerült nektek? Én ellég szomorú voltam, amkor megláttam a feladatlapot, aztán ma meg a megoldásokat..
2017. máj. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
86%

# 8

Nekem olyan 78% körül lesz. Lehetett volna jobb is.

2017. máj. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem se sikerült valami jól sajnos :/ és ahogy megnéztem a megoldókulcsot csak még szomorúbb lettem. Majd szóbelivel talán valami normális eredményre fel tudom húzni.
2017. máj. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!