Kollégiumi takarodó?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy az érettségi után lehet hogy technikumba megyek és azt olvastam hogy a 13.-os tanulóknak 22:30-ig van takarodó...

Kérdem én, ez most komoly? Felnőtt embert elküldik alukálni? Tudtommal egyetemeken nem így működik. Nem azért mondom mert minden este hajnali háromkor érnék haza de ha egyszer-egyszer előfordul? Ezt mennyire veszik komolyan?



2017. máj. 1. 21:56
 1/8 anonim válasza:
89%
Minden intézménynek megvannak a maga szabályai. Ha ez neked már nem felel meg felnőttként, akkor nem kell feltétlenül kolisnak lenned. Még nem is rossz a 22.30 ahhoz képest, hogy a járkálással zavarod az összes többi (gyereket), akiknek jóval korábban van esetleg takarodó. Az egyetemi koliban is lesznek szabályok. Nem a felnőtteket küldik el csicsikálni, hanem a kolisokat. Ha szabadabb életet akarsz, menj albérletbe, ott senki nem fog korlátozni.
2017. máj. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Értem amit mondasz de mennyire vehetik ezt komolyan?

Albérlet túl drága, ha telne rá egyértelmű lenne...

2017. máj. 1. 22:19
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Azért ez a szabály, mert ezt veszik komolyan. Amúgy a takarodó nem azt jelenti, hogy addig kell hazaérned. Ez utóbbit a kimenő szabályozza. Nagyon el vagy tévedve.
2017. máj. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

22:30-ra kell visszaérni....

Tök mindegy minek hívjuk...

2017. máj. 1. 22:36
 5/8 anonim ***** válasza:
81%

Nem tök mindegy, minek hívod. A középiskolai kollégiumokban van takarodó, ami után nem használhatod a helyiségek túlnyomó részét, nem égetheted a szobádban a villanyt, sok helyen a gyerekek konnektorait áramtalanítják is. És van a kimenő, amikor meghatározott ideig elmehetsz hazulról.


Hogy te hajnali 3-kor besétálj egy középiskolai kollégiumba, az kb a szürreálisan nevetséges kategória.

2017. máj. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A kollégium nem tekinthető egy olcsó albérletnek. Vannak szabályok amiket be kell tartani. Amivel ha nem értesz egyet akkor elmehetsz albérletbe. Saját tapasztalatból mondom jobb kolisnak lenni mint albérletesnek (nekem legalábbis jobban bejött).
2017. máj. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Endr 72 válasza:
Próbálkozz,tágítsd a határokat.Egyszer-kétszer kés a kimenőről.Aztán meglátod.Nálunk is volt kimenő,de volt hogy be sem mentünk a koleszba...
2017. máj. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az én középiskolai kolimban úgymond nincs takarodó.

22.00 körül bejönnek megnézni mi van velünk meg ilyenek aztán ugyanúgy használjuk a helyiségeket(kivéve a zuhanyzót),csak ne hangoskodjunk.A régi igazgatónak volt mániája,hogy nem lehetett 10után használni a konyhát.

2017. jún. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!