Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen a kollégiumi élet?

Milyen a kollégiumi élet?

Figyelt kérdés
Könnyen meg lehet szokni?Ki lehet járni?Van internet?Hányan vagytok egy szobában?Annyi kérdésem lenne még egy kolesszal,kérlek mindent írjatok le róla.Megköszönném ha a várost is odaírnátok (melyik varosban tanultok)
2016. dec. 30. 18:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezek a kérdések nagyban függnek attól, hogy középiskolás vagy egyetemi kollégiumról beszélünk-e.
2016. dec. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia.:) Egyetemi vagy középiskolai?

Én az egyetem alatt Szegeden 3 kolit megjártam. Voltam a legnagyobb kolijukban - egyébként ezt szerettem a legjobban. Mindenféle fejek megfordultak, az mondjuk zavart kicsit, de szerencsére védve voltunk, és nem voltak lopások. Úgy mentem oda elsőévesként, hogy fú de nem akarok kolis lenni. Nem voltam könnyen barátkozós típus, így mindenáron albérletbe akartam menni, de nem bántam meg utólag a kolit, szerintem ezt is ki kell próbálni.

Bulik annyira nem voltak, ahhoz képest elég csöndes volt, hogy 800 ember lakott egy épületben. Kijárni bármikor kilehetett, viszont vendéget fogadni csak este 10-ig azt hiszem.

Internet van mindenhol, igaz routert vinni kell, hacsak nem fogsz ki felsőbb éves szobatársakat. Hárman voltunk mindegyik szobában, de hallottam már olyan koliról is, ahol egyedül lakott az ismerősöm, bár gondolom dupla árért, valamint olyanról is, ahol 8-an laktak.

Néha kicsit zavart, hogy állandóan ott vannak a szobatársaim, sosem lehetek egyedül. Mindenhol biztosítanak tanulószobát, ha nem tudsz csak csöndben tanulni, akkor ezt igénybe lehet venni.

Ami még kicsit zavart, az a fürdőszoba volt, mivel az egész szintre csak 1 fiú 1 lány tusolót biztosítottak. Néha volt függöny, néha nem. Ezt is meg kell szokni.

A másik koliban szerencsére már volt saját fürdőszobánk, és maga a szoba is nagyobb volt. A szobatársaim egyébként kiutáltak onnan, úgyhogy onnan hamar menekültem. Ezzel is számolni kell, nem biztos, hogy jó szobatársakat fogsz ki. Viszont van lehetőség költözésre, ha megismersz valakit akivel szívesen összeköltöznél, és a szobatársa is belemegy, akkor lehet szobát cserélni.

Itt voltak kisebb-nagyobb lopások, bár szerencsére nem az idő alatt mikor ott voltam. Egyébként beléptetős rendszerek vannak a legtöbb helyen, és kamerák is, úgyhogy ilyen miatt nem kell azért félni, de jobb zárni a szobaajtót és a szekrényt, még ha a konyhába mész is ki.

Egyelőre ennyi jut eszembe a koliról, ha bármi kérdésed van szívesen válaszolok. Én tényleg ajánlom a kolit, sokkal nyitottabbá tesz, és rengeteg embert megismerhetsz, mint egy albérletben, ahol 1-2 emberrel vagy összezárva. Valamint ha szakkollégiumba mész, akkor meg pláne jó, hogy tudtok egymásnak segíteni, csak átugrasz a másik szobába egy-egy jegyzetért.:)

2016. dec. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyetemista vagy középsulis koli? Nem mindegy. Én egyetemista koliban vagyok Pesten, és 3-4 ember van általában egy szobában. Akkor járunk ki-be amikor tetszik, pedig katolikus koli. Internet van, ez ma már minden koliban (elvileg) alap. Én elég befelé forduló ember vagyok, de ennek ellenére könnyen megszoktam, jól kijövök a szobatársakkal :) Persze sokban függ attól is, milyen szobatársaid vannak.
2016. dec. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Középsulis koli
2016. dec. 30. 23:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!