Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 2017 emelt történelem vizsgakö...

2017 emelt történelem vizsgakövetelmények?

Figyelt kérdés

A kérdésem az lenne, hogy jövőhéten érettségizem emelt történelemből. Az oktatási hivatal honlapján fent vannak a vizsgakövetelmények: [link]

Ezek közül az emelten csak azok lesznek, amik az emeltes oszlopban vannak, vagy azok is, amik a közepesben?

Mindkettőre tanultam, csak így az utolsó rukkban akkor inkább csak azokat venném át újra, amik biztos benne lesznek. Jobban belegondolva előbb is megkérdezhettem volna, hogy felesleges anyagokat ne magoljak :)



2017. máj. 2. 20:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyertelmu, hogy emelten a kozepet mar regen tudod.
2017. máj. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igazából, annyira nem egyértelmű. Vannak olyan anyagrészek, amik egyikhez be vannak írva, másikhoz nincsenek. Nem arról van szó, igen, tanultam azokra is, csak ha épp egy abszolút különálló anyagrész nincs benne az emeltben, csak a középben, azt nem fogom annyira megtanulni, mint azt, ami az emeltben van. Nekem később nem kell a töri, csak az érettségiig. Nem megyek jogi karra, ezért kérdeztem, hogy ha esetleg csak az emeltes oszlop lenne benne, akkor azokat magolnám jobban, mert nekem az a lényeg, hogy az érettségi minél jobban sikerüljön, későbbiekben abszolút nem fogom ilyen szinten használni a törit.
2017. máj. 2. 21:11
 3/5 anonim ***** válasza:
Az emelt az plusz. Nem tudom, hogy most epp mi van benne pontosan, mert en evekkel ezelott csinaltam, de maradjunk egyszeru peldanal. Hogyan tudnad elemezni mondjuk Matyas kiraly ilyen olyan politikait magasabb szinten, ha nem tanulod meg a tronra jutasat (a mi kozep oszlopunkban ilyesmi volt azt hiszem, emelten pedig valamilyen melyebb elemzes)? Kb. mintha azt kerdezned kell-e hazfal a belso dekorhoz :').
2017. máj. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vagy meg annyi lemaradt, hogy nekunk pl. egy Rakoczi-szabadsagharcos essze volt, de annak az elejeben termeszetesen ossze kellett foglalni a szabadsagharc alapjait, ami meg mondjuk kozepes anyag, es utana raterni a konkret (ha jol emlekszem) kulpolitikai vonulatra.
2017. máj. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azt megkérdezhetem, hogy akkor minek az emelt töriérettségi?


Egyébként sok sikert, illetve én is úgy tudom, hogy ami közepen kell az emelten is.

2017. máj. 3. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!