Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A történelem emelt szintű...

A történelem emelt szintű érettségire elég csak azt megtanulni ami az oktatás.hu-n a vizsgakövetelmények én van vagy mi kell?

Figyelt kérdés

Nem tudom eldönteni és annyira a tanáraim sem hogy elég csak azokat az anyagokat megtanulni ami a vizsgakövetelményben a témakörök táblázatban van benne vagy azok is kellenek amik nincsenek benne. Konkrétabban pl a francia forradalom amely egy nagy anyag és a táblázatban nincs benne. Ezt most pl teljesen kihagyhatom? Nem akarok ezekre feleslegesen időt pazarolni ha nem kell.

Előre is köszönöm az értelmes válaszokat!



2017. febr. 26. 11:02
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Valójában ez a vizsgakövetelmény lényege és a létezésének az egyetlen célja, hogy mindenki tudja, hogy azt kell tudni, ami abban benne van. Azonban az értelmezésben nem árt szaktanár segítségét kérni, hogy amit te elsőre nem látsz benne, az nincs-e mégis beleértve valamelyik témába. Ha nincs benne a francia forradalom, akkor nem kell tudni a részleteit, de azért tudjál róla mondani tíz mondatot, hogy mikor volt, miért volt, mi lett belőle. Mert ha mondjuk van egy olyan témakör, hogy a polgári fejlődés, akkor abban illik megemlíteni (most mondtam valamit, lusta vagyok kikeresni). Vagy ha kihúzod az angol forradalmat, és párhuzamot tudsz vonni a kettő között, az pontot érhet.
2017. febr. 27. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!