Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan fejleszthető a vizuális...

Hogyan fejleszthető a vizuális tehetség óvodáskorban?

Figyelt kérdés
Elsősorban óvodapedagógusoktól várnám a választ, vagy olyan szülőktől, akiknek vizuális téren tehetséges a gyermekük. Az érdekelne, hogy a a vizuális tehetség hogyan fejleszthető óvodás korban. Erre az óvónőknek milyen jól bevált módszereik, ötletes feladataik vannak?

2017. máj. 6. 18:47
 1/2 anonim válasza:

Középső csoportos volt a Kisfiam amikor behívott az óvónő, hogy rajzoljak otthon a gyerekkel, mert csak firkál .

Mondtam neki , hogy nem baj , biztosan tudja , hogy ebben a korban alakulhat a finom motorikus képesség :). Hagyja Őt kedvére rajzolgatni.

Most 11 éves és sorra nyeri a kerületi versenyeket , országos tárgytervező verseny nyertese és Bécsben állították ki a munkáját.

Művészeti iskolába jár és szupee grafikusművész tanítja.


Türelem és biztatás, később egy remek tanár. Szerintem más nem szükséges.

2017. máj. 9. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Boldog vagyok ha ilyen kompetens választ olvasok,mint amit az első írt!😊 (Megnéztem volna az Óvónő arcát illetve reakcióját.)

Annyival egészíteném ki a fent írtakat,hogy: megfelelő élmény és eszközbiztosítás és dícséret ami még lendít az ügyön. Gondolok itt arra hogy tapasztalatokat adni,amiket megörökíthet,fantáziát bővíthet,akkor az eszközök akadály nélküli elérhetőségét biztosítani és ha pl.rajzaiban megjelenik valami új azt észrevenni,megdicsérni ezzel ösztönözve tovább. Egy pedagógus.

2017. aug. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!