Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valaki segít? Ágnes asszony

Valaki segít? Ágnes asszony

Figyelt kérdés

Szövegértelmezést(?) kéne írnom az Ágnes asszony című versből (legalább 400 szó,és kb azt kell leírnom,hogy én mit gondolok a versről, a történettel átfűzve)

Csak sajnos nem is igazán értem egyes helyeken a verset és ötletem sincs,hogy hogy kéne indítanom :/ valaki tudna abban segíteni,hogy pár sorban leírja ő mégis miről és hogyan írna?

(Amúgy ez lesz az első szövegértelmezésem azért bem vágom,hogy hogy csináljam :D )

Köszönöm


2017. máj. 7. 09:08
 1/6 anonim ***** válasza:
2017. máj. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezzel az a baj,hogy ez csak a története :/
2017. máj. 7. 10:26
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha végigolvastad volna, látnád, hogy 3-féle értelmezés is szerepel benne, ezenkívül leírja pontosan, részletesen a vers tartalmát, azét a versét, amit saját bevallásod szerint nem is igazán értesz.:-) Ebből már ki tudsz indulni, azt azért ne várd, hogy helyetted megírom a házifeladatot. A saját gondolataidra kíváncsi a tanárod, nem az enyéimre.

Szívesen.:-)

2017. máj. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Most már a link alapján a verset értem de azonkívűl,hogy a nő megőrül nem nagyon tudom kifejteni a saját gondolataim...

Nekem a versről az a véleményem,hogy mivel abban a korban még nem lehetett elválni ezért Ágnes ugye egy szeretőhöz menekült de ahelyett,hogy ezt felvállalta volna(tehát elválnak) vagy 'megbeszéli' a férjével(pl mint Ady-Léda kapcsolata,ugye Léda férje meleg volt,tehát nem tudott mindent megadni a lánynak :3,de attól még a férfinek "kellett" egy nő,Ady is tudott a férfiról,a férfi is Adyról) és ezt akár ők is megtudták volna tenni...

De mivel egyiket sem tették,inkább megölték,így mindkét férfi halála Ágnes asszony lelkén szárad amibe beleőrül és nincs kivel ezt 'megbeszélnie' hiszen a férfiak halottak és mindenki megveti ezért

Nem tud mit kezdeni,állandóan a lepedőt mossa,hisz azt hiszi ettől majd nem lesz bűntudata,de ez nem így lesz,mert egész életében ez ott lesz neki...

2017. máj. 7. 11:32
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez egész jó. Érdekes megközelítés, hogy Ágnes nemcsak bűnös, hanem áldozat is, és a megoldhatatlan helyzet vezet az elméje megbomlásához. Arany ugyan feltehetőleg nem erre gondolt, de a saját értelmezésed kell.:-) Írj egy bevezetést erről, amit a válásról és Adyékról írtál, milyen lehetőségei lehettek akkor egy egyszerű falusi asszonynak, aztán vezesd végig a történetet, és emeld ki a jeleket, amik Ágnes megőrülését mutatják, a bírák döntésének okait, és a végkifejletet, hogy miért szükségszerű (feloldhatatlanság), mi az üzenete. Sok sikert!
2017. máj. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Most fejeztem be, szerintem jó lett😂😂

Köszönöm :)

2017. máj. 7. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!