Fotózás elkezdése?

Figyelt kérdés

Érettségi után elszeretnék kezdeni foglalkozni a fotózással, videózással.

Arra gondoltam, hogy elvégzek 2-3 év alatt pár tanfolyamot, ez elég lenne elindulni a szakmában, vagy feltétlen kell hozzá az "okj-s" végzettség is, ha nem, akkor hajón vállalhatok munkát ennek hiányában?



2017. máj. 7. 14:36
 1/4 anonim ***** válasza:
46%

Sikerült kivalasztani azt a szakmát, amiből egyáltalán nem lehet megelni....

Boldog boldogtalan fotózik meg videózik... ird be csak az fb-re hogy photgraphy... mar egy mobilal és instaefektekkel fotós mindenki....

Tanulj valami életkepes szakmát elsőnek, amiből.meg is tudsz majd elni....

Ha ez.meg van akkor csinald meg a fotóssulit....

Masodállásnak, hobbinak tökéletes, de csak ebből megélni nem tudsz....

2017. máj. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem erre voltam kíváncsi, de azért köszönöm a válaszod!
2017. máj. 7. 15:04
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hajóról nincs információm.

OKJ akkor kell, ha számlázni akarsz.

Nem is az a fő baj, hogy sokan akarnak ebből megélni - illetve az amúgy baj, mert az látszik, hogy mindenki reménytelen, döglött az ipar, nincs pénz szolgáltatásra, a fotózás meg egy kis beruházással művelhető szakmának látszik. A 90-esek elején hasonló helyzetben ilyen álláshirdetések jelentek meg: elemes bútor összeszerelést vállalok. Most ehelyett van a digitális fotózás, két csavarhúzó helyett egy 300 eFt-os felszereléssel.

Hanem az a baj, hogy igény nincs a színvonalra. Míg, ha a lépcsőfokok egyike kétszer olyan magas, elzavarod a kőművest, ha a tevés verseny fotóról lelóg a teve feje, az is kap 40 lájkot. :) Ha lenne igényesség, a photographyk egy része már mást próbálna csinálni. Persze a photographyk egy része nem iparos, csak a remélt világhírnév miatt logozza a tucatképeket.


"Arra gondoltam, hogy elvégzek 2-3 év alatt pár tanfolyamot..."

Gondolkodj másképpen! Mi a fotózás? A látvány szubjektív változatának megteremtése technikai eszközökkel.

Egyrészt uralni kell a technikát. Pár tanfolyam? Csak a vakuzásról (NEM a vakuról) tudnék én magam fél éves, heti kétszer négy órás tanfolyamot tartani, pedig évente egyszer használok vakut, és amúgy egy senki vagyok.

Másrészt jól meg kell ismerned az elmúlt ötezer évben bevált művészeti fogásokat, hogy vagy a segítségükkel, vagy ellenükre tudjál jó képet alkotni.

Ez így eddig összesen 4 év figyelmes befogadás.

Ettől nem leszel se gazdag, se híres, mert, mint fentebb írták, és mint én írtam, sok az aspiráns, és senkinek nincs a szép látványra igénye. De legalább nem szégyelled a képeidet.

Aztán, ha el is tudod adni magadat... Meglátod a piaci rést, tudsz tárgyalni reménybeli megrendelőkkel, határidőre teljesítesz, megbeszélt fotózás helyett nem fekszel részegen az árokban, stb... A világ előtted áll.


Kell egy megbízható autó, két fényképezőgép (1 millió, bár inkább használtan), 4-5 objektív (1-2 millió), 2 vaku, egy gyors számítógép, szoftverek, egy jó nyomtató, kisebb kellékek oldalszámra felsorolhatóak lennének, de becsüljük meg a kisebbeket szumma 2-300 ezerre, ezzel lehet elindulni nyugodtan. Persze, kevesebbel is elkezdhető, de az első zavarbaesésnél, hogy túl közel vagy messze vannak, vagy gallyrament a gépem, az a megrendelő nem hív többet.

2017. máj. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

#1: De, meg lehet belőle élni. Közép-középfelsőkategóriás esküvőfotósként simán megkeresem az átlagbért, de tény, hogy ehhez évek munkája, befektetett energiája, ideje és pénze kellett. A legtöbb esetben akkor (is) dolgoztam/dolgozom amikor mások pihennek, fesztiválra, nyaralni mentek/mennek és lehetne ezeket sorolni.


Az OKJ-s végzettség egyébként jelenleg elengedhetetlen és készülj fel rá, hogy az első öt évben csak vinni fogja a pénzt, nem pedig hozni, hogy minden idődet és energiádat erre kell majd fordítanod, ha jó és még jobb akarsz lenni, de ez mindenre igaz. Ha valamiben kimagaslót akarsz letenni az asztalra, akkor tökmindegy, hogy fodrász, műkörmös, fotós, zenész vagy más területen tevékenykedsz, úgyis elmegy rá az összes időd/pénzed/energiád. Félgőzzel meg nem érsz el semmit, semmilyen területen.


Hajrá!

2017. máj. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!