Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 2017-es töri érettségin...

2017-es töri érettségin szerintetek milyen esszétémák lehetségesek?

Figyelt kérdés
Régi érettségiket nézegettem, hátha szerencsém lesz és eltalálom. Van 1-2 elképzelésem hosszú és rövid esszére, de érdekelne a ti véleményetek is

2017. máj. 7. 20:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Dátumok alapján, mint évforduló:

Orosz forradalom

Reformáció

Párizsi békekötés

Kék cédulás választások

Kiegyezési törvény

Marx kiáltványa

Ratio Educationis

Ipari forradalom, Fulton

Felvilágosodás, Newton

Ónódi országgyűlés, Habsburgok trónfosztása

I. és II. Rákóczy György

Felfedezések, Bartolomeu Diaz



Világnapok:

(máj 09)

EU

II. VH vége Európában

Vörös félhold, Vöröskereszt

2017. máj. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Jedwardlove ***** válasza:
100%

Magyar reformáció is lehet, de egyetemes is

Kiegyezés

Mária Terézia

II. József

Ipari forradalom

De Hitler, Sztálin stb.-t is el tudok képzelni kis esszé formájában,vagy valami világháborús vagy 56-os kérdést.Kedves kérdező, neked mik a tippjeid? :)

2017. máj. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem érdemes tippelgetni, az évfordulók pl totál megbuktak a magyar érettségin,hiszen nem volt benne Arany János. Szerintem törin sem ez alapján lett összeállítva. :(
2017. máj. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

#3.-nak:

Ha a magyarban nem volt évfordulós, lehet pont amiatt a töriben lesz(?)

Nem lehet előre tudni, de legalább ezeket a témaköröket jobban átnézi az ember, és hátha mégis valamelyik lesz.


Illetve most volt a nevetés világnapja, és az érvelési feladat témája a humor volt.

Gondolom az előző év témái nem nagyon ismétlődnek, így valamennyit találomra lehet válogatni.

De ez nagyon lutri. Nem érdemes erre alapozni semmit.

2017. máj. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Biztosan nem évfordulók szerint vannak, mert random válogatnak az előre elkészített feladatok közül.
2017. máj. 9. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Lehet hogy Arany nem volt benne, de Arany romantikus kolto volt, ahogy Petőfi is es az viszont benne volt. Szoval szerintem inkabb igy kellene gondolkodni
2017. máj. 9. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hát magyar torire adhatnak szerintem : rendszerváltás, rákosi, dualizmus, honfoglalás, tatárjárás és 1956

Egyetemesre meg talán : valamelyik ipari forradalom , ensz, vagy akár világháború

2017. máj. 9. 18:00
 8/9 A kérdező kommentje:
De majd holnap úgyis meglátjuk. Sok sikert mindenkinek! :)
2017. máj. 9. 18:00
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Örök hálám mindenkinek :D Tegnap este akadtam rá a kérdésre, és mivel valaki korábban írta, illetve a kérdező is a dualizmust, kiegyezést említette, gyorsan azt még átolvastam. Mikor ma megláttam, hogy a hosszú esszében benne van konkrétan remegni kezdtem örömömben, hogy ezt tegnap olvastam. Nem vagyok erős töriből, nekem nagyon magolós, reálban vagyok erős, és ha nem olvasom el este, egyik hosszú esszétémához sem tudtam volna hozzászólni :D
2017. máj. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!