Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha rosszul sikerülne az...

Polgarjeno kérdése:

Ha rosszul sikerülne az érettségi, akkor ilyen eredményekkel felvesznek egyetemre?

Figyelt kérdés
Most 12. év végén kitűnő voltam, 11. év végén két 4-esem volt a többi 5-ös, viszont nagyon félek az érettségitől, mivel nem érzem úgy hogy meg tudnám írni még 4-esre sem, pedig tanulgatok rá. Mi van ha pl kettes lesz a matekom, és a többi sem lesz jobb 2-es vagy 3-asnál? Lehet duplázni az év végi tanulmányi eredményeimmel?

2017. máj. 7. 21:02
 1/5 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Nem.
2017. máj. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

Mivel az eredményekből pontok lesznek így azok száma függ hogy vagy eléred-e azt amennyi kell vagy nem.

Ha most kitűnő vagy akkor nem hiszem hogy egy érettségi kifog majd rajtad... Nem kell túlizgulni, annyira bírom hogy ennyien ráparáztok, én anno nem féltem tőle, próbaérettségink volt, ott láttam hogyan megy az egész, előtte előrehozott tárgyból érettségiztem akkor is láttam hogy amennyire felfújják annyira egyszerű az egész.

Nézd írásbelit megírod faszán, pár héttel később megtudod milyen lett, és szóbelin még mindig javíthatsz. Javaslom hogy már semmit se tanulj egyikre se készülj semmit, mert azzal csak azt a kicsit is összekavarod amit már tudsz. nyugodj meg, lélegezz mélyeket, aludd ki magad, reggel kávéval kezdj meg egy kis kaját egyél, akár egy kenyeret vagy pár szem kekszet hogy ne legyen savad, igyál sok folyadékot, suliba menet úgy is a levegőn vagy, kicsit szellőztesd ki magad, ne kattogj a vizsgán, gondolj másra, hallgass zenét útközbe hidd el sokkal jobb lesz.

2017. máj. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
92%
Tanulmányi eredményeket nem lehet duplázni, csak az érettségi eredményeket. De ha kitűnő voltál most, akkor nem tudom elképzelni, hogy ketteseket meg hármasokat írjál. Ilyenkor mindenki úgy érzi, hogy semmit nem tud, mert mindenki izgul. Meg tétje is van a dolognak, ha egyetemre akarsz menni nagyon nem mindegy, hogy milyet írsz. Holnap amikor leülsz és elkezded csinálni, akkor nem fogsz már izgulni. Csinálod a feladatokat, aztán azt veszed észre, hogy mindjárt kész vagy és tudtál mindent. Az járjon a fejedben, hogy nem véletlenül lettél kitűnő, ha az iskolában egy dolgozatot meg tudtál írni ötösre, akkor az érettségi miért ne menne ötösre? Ugyanazok lesznek benne amiket már egyszer megtanultál. Eszedbe fog jutni minden. Amikor meg túl leszel rajta, akkor csak annyit fogsz gondolni, hogy "ettől voltam én annyira beszarva?"... Én is most érettségizek, de tettem már érettségit infóból meg angolból is, meg voltam 3 nyelvvizsgán, mindig pontosan ugyanezt játszottam el mint amit leírtam meg amit te is írsz. Izgultam, "úristen holnap érettségi infóból és nem tanultam semmit", aztán csak bementem, az izgulás elmúlt, csak írtam amit tudok, aztán a végére kiderült mindig, hogy teljesen felesleges volt izgulni. Annyiszor eljátszottam már ezt, hogy most szinte biztos vagyok benne, hogy menni fog minden (de azért izgulok megint én is :D). Kitűnő voltál, menni fog neked is minden.
2017. máj. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Semmi izgulnivalód, nem vagyok rá büszke, de osztályt is ismételtem egyszer töri miatt, buktam belőle vagy háromszor, egyszer irodalomból is meghúztak (az volt először, 9 vagy 10-ben), kémiából is mentem később. Matekból általában kettes voltam, néha hármas, az egész érettségire teljesen felkészületlenül mentem, tétje se volt mert nem jelentkeztem sehova, okj-ra mentem. Ennek ellenére a törim lett a legrosszabb 47 %-al, magyar 56, a matek meg 60 %, volt is meglepetés. :D Aztán utána elmentem javítani (nem sikerült :D), meg fizikából írtam egy 50 %-osat, hát ez nem volt elég ahhoz hogy felvegyenek. Mentem megint tavaly, akkor a 73-as matekkal meg egy 66 infóval felvettek, de most megyek megint matekból kedden mert át akarok jelentkezni máshova, sosem elég. :D Őszintén szólva a javítás talán nem is azért sikerült mert annyival okosabb lettem volna, a rutin is sokat számít.

Szóval semmi félnivalód és vesztenivalód nincs, ha 4-es 5-ös voltál mindenből az érettségiket mind 80 % felett fogod megírni, ezt garantálom.

2017. máj. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ne izgulj. Tudom, már unalmas szöveg, de én az egyetemen vizsgaidőszakban vért izzadok!!! Az érettségi semmi ehhez képest...

Persze én nem büfé szakon tanulok.

2017. máj. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!