Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az alábbi eredményekkel...

Az alábbi eredményekkel érdemes informatika területén továbbtanulást tervezni?

Figyelt kérdés

Szeptemberbe kezdem a 12. osztályt, informatika ágazaton vagyok. 11. osztályba jártam emelt matek órákra, viszont az emelet érettségit informatikából szeretném.

11. év végi osztályzataim:

Matematika: 5

Irodalom: 5

Magyar: 5

Töri: 5

Német: 4

Programozás elmélet: 4

Programozás gyakorlat 4 (C#)

Hálózati elmélet: 5

Hálózati gyakorlat: 4

Informatika: 5

A nyári szünetben elkezdtem a HTML, CSS illetve PHP, JavaScript tanulását is. A gond viszont, hogy amit az iskolában tanulunk pl. hálózatin, az semmit nem ér... érdemes lenne otthon magamtól képezni magam?

Én az SZTE TTIK-t néztem ki magamnak, esetleg a GAMF-ot, mérnökinformatika szakon

Szerintetek érdemes lenne belekezedeni a felsőoktatásba, illetve "ráhasalni" az informatika tanulásra?



2016. júl. 25. 11:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes ezzel foglalkoznod később, ha szereted is csinálni. Nem elengedhetetlen, de előny, hogy már tanultál programozni valamennyit.


Ha Szegeddel kapcsolatban érdekel valami, írj nyugodtan.

2016. júl. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem simán érdemes. Úgyis a legtöbb dolgot az alapoktól kezdik, Úgyhogy csak előnyben leszel. Nem tudom az általad kinézett sulikban milyen nyelv van, de OE-n C# és ilyen jegyekkel szerintem simán megpályázhatsz egyetemeket is.
2016. júl. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Simán. Viszont sokkal inkább SZTE, mint GAMF. Bár lehet, csak nekem rosszak a tapasztalataim az utóbbiak munkaerejével :-(
2016. júl. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Érdemes, de leginkább az érettségire készülj. ( Emelt infón nem kérdeznem Javat, vagy akár komolyabb oprendszereket stb stb. ) Ezeket majd le fogják adni jobb esetben egyetemen.

A matekra is hasalj rá , mert az is iszonyatosan fontos lesz majd a későbbiekben, ha ezzel szeretnél foglalkozni.

A neten iszonyatosan sok régebbi érettségi példák vannak. ÉS hajrá ! Ha esetleg a fővárosban szeretnél tanulni , akkor írj és segítek a sulikkal. De addig is Lenin szavaival élve : Tanulni ! Tanulni! Tanulni ! :)

2016. júl. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Bocsánat, hogy itt válaszolok, de privátban nem szeretem, okuljon más is:


A GAMF képzését és tantervét nem ismerem ezt előrebocsátom. Csak a munkahelyen ahol dolgoztam anno, gyakorlatilag az összes felsőoktatási intézmény (informatika területen) képviselte magát. Nem mondom, hogy egyértelműen a GAMF-on végzettekkel voltak a legrosszabb élményeim, de általánosságban véve ők maguk is szégyellték, hogy rengeteg alap dolgokkal nem voltak tisztában, hiába voltak diploma előtt kicsivel, vagy már utána.


Alapvetően nem voltak hülyék, nem erről van szó.

2016. júl. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Elsőként minden esetre az Szegedit jelölnek meg, számomra is sokkal nívósabb helynek tűnik. Tehát akkor csinálom a matek érettségi példákat, és infóellátottságból hogyan gyakoroljak érettségire?
2016. júl. 28. 09:23
 7/7 A kérdező kommentje:
Bocsi a hibákért, csak a telefon kijavítja
2016. júl. 28. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!