Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csak minket stresszelnek ennyire?

Csak minket stresszelnek ennyire?

Figyelt kérdés
Már 6. osztálytól egyfolytában mindenki (leginkább tanárok és rokonok) azt kérdezgeti, hogy hol fogunk továbbtanulni, milyen elképzelésünk van a jövővel kapcsolatosan stb. Ha órákon valamilyen kérdésre nem tudjuk a választ, rögtön jön a jól bevált szöveg hogy: "mi lesz veled a felvételikor, ha már most nem tudod?", "azt hiszed hogy tanulás nélkül felvesznek valahova" és hasonlók. Már önbizámam is alig van hogy valahova felvesznek és nincs reggel, amikor ne idegesen mennék suliba (és ezzel a legtöbben így vagyunk). Minden felnőtt volt ebben a korban, miért nem tudják megérteni hogy ezzel a nyomással amir ránk helyeznek nem segítenek?

2017. máj. 8. 18:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha középiskolába fogsz felvételizni, akkor még tanköteles vagy, tehát valahova akkor is vel fognak venni, ha minden jegyed kettes a bizonyítványban.
2017. máj. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tudom, éppen ezért nem értem a tanárok logikáját. De még ha kettesekről lenne szó! Legtöbbünknek a legrosszabb 3.
2017. máj. 8. 18:37
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintük ez ösztönzőleg hat a diákok teljesítményére,pedig pont az ellenkező eredményt érik el vele.
2017. máj. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Aki így gondolkodik, az nem való pedagógusnak. A gyereket ösztözni, támogatni kell, nem irreális elvárások alapján cseszegetni és frusztrálni. Nem kell - és nem is lehet - mindenkiből polihisztor professzort nevelni; annak kellene lennie a legfontosabbnak, hogy a diák megtalálja azt a területet, amiben kiemelkedően jó, és akkor halál mindegy lesz, hogy ketteseket vagy ötösöket szerez azokból a tárgyakból, amiknek semmi közük az általa választott területhez.
2017. máj. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A pedagógusok gyakran annyira belefásulnak abba, amit csinálnak, hogy már nem tudják józanul felmérni a diákok érzéseit, motivációit. Egyébként nem olyan magas az a léc, egészséges tanulással és átlagos intelligenciával bármilyen iskola megvalósítható. :)
2017. máj. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom, köszönöm a válaszokat :)
2017. máj. 8. 20:46
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, kozepsuliban is folytatni fogja mindenki :Dd

En idegbajt kaptam ezektol mindig. Plane, hogy apamnak kb 10 eve mas temaja sincs, minthogy "mi leszel, ha nagy leszel?"

Most erettsegizek.... remelem ezutan abbahagyjak. Aztan meg jon majd persze a "na hogy megy az egyetem?" Meg a tobbi. Sose lesz vege, valami ilyen mindig van, amivel kiidegelik az embert :D

En ebbe konkretan nagyon sokaig bele is voltam betegedve. Nem ertem, honnan kene tudnia egy tizeneves gyereknek, hogy egesz eleteben mivel akar foglalkozni. Nagyon ritka, aki tutira tudja szerintem.

2017. máj. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!