Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 10 nap alatt hogy tanuljak...

10 nap alatt hogy tanuljak meg ennyit?

Figyelt kérdés

Lesz 3 zh-m és baromira nem hiszem, hogy ennyit meg lehet tanulni ilyen rövid idő alatt. 3 különböző tárgy, május 17én egy zh, május 23án pedig 2. És ezt ma közölték... És nem 20 oldalról van szó sajnos. 50 oldal/tárgy. Jogszabályok, felsorolások, száraz tények, tehát nem elég csak olvasgtani.

Ti mit csinálnátok? PÉnteken tudok hozzákezdeni az egészhez, mert holnap is egész nap órám lesz, így pl. a 17-re csak 5 napom lesz, de ugye mellette még ott van másik 2. Minden nap 3 különböző zh-ra készülni szerintem nem lehet.


2017. máj. 10. 17:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ès a szemeszterben eddig miért nem tanultál?


Akkor nem lenne ilyen gondod - most csak átnézni kellene, ami lehetséges és nem megtanulni, ami lehetetlen.

2017. máj. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Megérdemled, nem az utolsó másodpercben kell nekiállni.


Anatómiából sem egy héttel évközi zh előtt kezdtünk felkészülni, hanem - egyetlen tárgyként - minden óra után átvettük a sok latin miatt.

2017. máj. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

50 oldal? Annyit egy nap alatt tanulok meg tökéletesre... És nem kisasszonyképzőbe járok, hanem jogra. (Te mire jársz, hogy ez sok?)


Szerintem oszd szépen fel, maradjon időd ismételni. Először olvasd el az egész szöveget, értsd meg (a jogszabályt is meg lehet és meg is kell érteni). Ezután emeld ki a lényeget. Olvasd el megint. Peóbáld meg a saját szavaiddal elmondani, hogy miről van szó. Mondd fel magadnak az anyagot ezután HANGOSAN, próbálj alig belekukkantani a jegyzetbe.Nem kell szó szerint, sőt.. Igyekezz a saját szókincsedet használni (persze a szabatosságra ügyelj!), hiszen így jobban megmarad.

Ami nem ment olyan jól, azt mondd el megint.


Én így szoktam tanulni. Elég időigényes, de tökéletesre fogod tudni.

2017. máj. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Először is ne sírj!, ez teljesen vállalható mennyiség.

Először a 17-i vizsgára készülj! Lesz öt napod: oszd 4 részre, utolsó nap ismétlés.

A két 23-i vizsgák előtt is 5 napod lesz, ugyanígy készülj - csak itt egyszerre kettőt kell tanulnod. Ez ugyan nem ideális, de így sem kell napi 25 oldalnál többet tanulnod. Egyetemen ez egyáltalán nem kiugró mennyiség, akármennyire is tömör az anyag.

2017. máj. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
50 oldal nem sok tárgyanként. Én nekem 4 zh-m volt 10 napon belül előző félévben. Élettan, biokémia, anatómia demó, szövettan. Csupa szép tárgy. Oszd be, és gyerünk.
2017. máj. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!