Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lebeszélnétek-e arról, hogy...

Lebeszélnétek-e arról, hogy matematikatanár legyek? Többi lent:

Figyelt kérdés
Kitűnő tanuló vagyok, matematikábol országos versenyeredményeim vannak. Matematikatanár szeretnék lenni, nagyon élvezném, abszolút az én hivatásom, de nagyon sokan szeretnének lebeszélni róla, mondván én annál okosabb vagyok, lehetnék sokkal gazdagabb, többre vagyok hivatott. Engem leginkább a fizetés zavarna mondjuk. Szerintetek?

2017. máj. 11. 22:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%

Szereszt tanitani?

Kiallod azt, hogy csekely fizetesert stresszelj?

Kibirod a megalaztatasokat?

Gyerekeket szereted?


Ha mindenre igen a valasz, nem kell meggyozni teged, ne hallgass masra, csak a szivedre, mert hacszeretni fogod az allasod, az az eleted lesz. Mindig is tiszteltem a tanarokat, mert hatalmas tudasuk van a legtobbjuknek es ugy gondolom, hogy matektanarbol hiany van. Esetleg kulfoldre iscmehetnel, de ahogy gondolod.

2017. máj. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
67%
Az elsővel értek egyet. Még esetleg azt csinálhatnád, hogy mesterrel szakosodsz matektanárnak egy másmilyen alapdiploma mellett, de ha komolyan ezt szeretnéd csinálni, minden más csak másodrangú lenne.
2017. máj. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
38%
A másik tárgyad mi lenne?
2017. máj. 12. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Informatika vagy angol. Még csak tizedikes vagyok.
2017. máj. 12. 06:41
 5/16 anonim ***** válasza:
49%

Én matematikatanár vagyok immár 20 éve.

Ha lehetséges, NE LEGYÉL TANÁR!!!!

Bármi más, csak tanár ne!

Magyarországon a legmegvetettebb munka, egyre rosszabb feltételek, semmi perspektíva.

Hiába vagy jobb tanár, jobban szeretnek a gyerekek, versenyre készítesz, teljesítenek a tanítványaid, mégis ugyanazt a sz4r pénzt kapod, mint a középszerű kollégád.


Az iskolai rendszer egyre drámaibb, egyre több önjelölt kisstílű káder igazgató van, átszövi a politika az oktatást. Ezek a vezetők a megfélemlítésre építenek, és most már országos a rendszer, minden iskolában tudni fogják, ha összevesztél valahol egy igazgatóval.


A gyerekekkel egyre nehezebb, küzdök a telefonozással, a semmilyenkedéssel, felületességgel.


Egyre több órát kell tartani, napi 5-6-ot akár. Ez fizikailag fiatalon még bírható, de ha elmennek a fiatal évek, már alig tartható és felőröl. És akkor már nincs más választásod.


Több tanítványomat sikerült elterelnem, te is jobban teszed, ha ESZEDBE NEM JUT tanárnak lenni ebben az országban! Pláne, ha van képességed valami komolyabbra.

2017. máj. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Egy tanár véleménye eléggé meg tud győzni és még bőven időben vagyok.
2017. máj. 12. 10:43
 7/16 anonim ***** válasza:
86%

#5-ös.


Én is tanár szeretnék lenni, de engem pont nem érdekel az, hogy szinte csak isteni valutát kapnék a munkámért. Ha szereti a gyerekeket és a törzsanyagba be tud építeni egy kis érdekességet, ami esetleg a diákot kedvre motiválná az adott téma megtanítására (például az, hogy miket lehet vele kiszámolni [A kód c. sorozatfilm alapját]), már sokat tett.


Sosem volt pénzem, sosem korrepetáltam pénzért, éppen azért, mert ha látok egy hálás szempárt, hallok egy meghatódott köszönöm-öt, elég fizetség az nekem.

2017. máj. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
67%

előzőnek:


Én is így indultam annak idején.

Aztán amikor gyereked lesz, lakást kellene szerezned

(feltéve, hogy nem örökölsz/örököltél eleve egyet), azt fenn is kell tartanod, neadjisten autót is szeretnél, azután gyengül a toleranciaszinted a kényszerből ott ülők, telefonozók, érdektelenek, neveletlenek miatt, akkor már más a helyzet.

Jó pár évig kitart a lelkesedés, a kötetlen élet, de ez nem tart mindvégig. De ez csak egy vélemény, mindez tapasztalat alapján, ha már kérdezte itt valaki.

Persze nem tilos tanárnak menni :)

De nagyon nem ajánlott...

2017. máj. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Tom Benko ***** válasza:
77%
Nem, nem beszéllek le. Sőt, támogatlak. Majd amikor külső gyakorlatra mész, akkor megtudod, milyen is igazából egy iskola, nos, akkor kiderül az is, hogy alkalmas vagy-e. Látatlanba nem lehet megmondani. Ha tanítani szeretnél, taníts.
2017. máj. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
86%
Nem. Szükség van matektanárokra. Legalább is egyelőre - (remélem a jövőben is). Szerintem az is járható út, hogy doktorit csinálsz, és utána mész el tanítani matekot. És akkor pl félállásban egy iskolában vagy, és mellette dolgozol valamit matematikusként.
2017. máj. 12. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!