Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehet valaki matematika...

Hogyan lehet valaki matematikatanár?

Figyelt kérdés
ELTÉ-re szeretnék jelentkezni matematikaszakra. Jelenleg még van tanári szakirány, de ezt hamarosan eltörlik, és csak egységes, 5 éves képzésben lehet tanárként tanulni, ha jól tudom. Van rá lehetőség, hogy matematika alapszak mellé, nem tanári, hanem pl. elméleti szakirány mellett, felvegyem pl. a fizika minort, és pedagógia-pszichológiát tanuljak? Az egyenértékű egy kétszakos tanári diplomával? Világosítsatok fel, kérlek! :D (úgy szeretném, hogy A verzió a "sima" matematikus, de szeretnék tanári képesítést is, mintegy B tervként)

2012. nov. 9. 21:32
 1/4 anonim ***** válasza:

"Van rá lehetőség, hogy matematika alapszak mellé, nem tanári, hanem pl. elméleti szakirány mellett, felvegyem pl. a fizika minort, és pedagógia-pszichológiát tanuljak? Az egyenértékű egy kétszakos tanári diplomával?"


- Még jó, hogy nem egyenértékű egy 3 éves képzés egy 5 évessel. El kell végezned aszakot minorral együtt, aztán mehetsz tanári mesterszakra még két és fél évre.

2012. nov. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én matematikatanár vagyok 20 éve.

Ha lehetséges, NE LEGYÉL TANÁR!!!!

Bármi más, csak tanár ne!

Magyarországon a legmegvetettebb munka, egyre kevesebb pénz, egyre rosszabb feltételek, semmi perspektíva.

Hiába vagy jobb tanár, jobban szeretnek a gyerekek, versenyre készítesz, teljesítenek a tanítványaid, mégis ugyanazt a sz4r pénzt kapod, mint a középszerű kollégád.


Tudod mennyit keres egy egyetemet végzett középiskolai tanár? Bruttó 129500 Ft-ot, ami nettó kb. 90 ezer.

Én 21-ik tanévemet nyomom, sok tapasztalattal, kreatív feladatsorokkal, és 119500-at kapok kézhez.

.... szerinted?


Délután, este kell keresni valami pénzt, hogy enni tudjunk.


Több tanítványomat sikerült elterelnem, te is jobban teszed, ha ESZEDBE NEM JUT tanárnak lenni ebben az országban.!

2012. nov. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az előzőre ne hallgass: ha tanár akarsz lenni, legyél az. Így legalább valamennyire visszaszorítható azok aránya, akik azért tanárok, mert nem volt más választásuk, amivel csak a gyerekek szívnak.
2012. nov. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat! :) nem célom, hogy tanár legyek, csak úgy gondolkodtam, hogy a matematikusi diplomával valamilyen oknál fogva nem találok munkát, vagy valami, akkor még mindig ott van egy tanári (és lehetőleg kétszakos) végzettség.
2012. nov. 11. 14:19

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!