Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy év alatt bőven rálehet...

Egy év alatt bőven rálehet készülni az emelt szintű történelem érettségire? Kezdve az ókori görögöktől vagy rómaiaktól, egészen napjainkig.

Figyelt kérdés
Jövőre szeretnék tenni történelemből emelt szintűt. Mit érdemes átolvasnom? Konkrétan azokat, amik felkerültek már az OH-ra, vagy célszerűbb olyan oldalakon olvasnom, tanulnom, amik kronológiailag következnek?

2017. máj. 13. 08:51
 1/6 A kérdező kommentje:
Azt még elfelejtettem megkérdezni, hogy naponta az érettségiig mennyi időt érdemes tanulni? Egy-két óra elég vagy jóval több?
2017. máj. 13. 08:54
 2/6 anonim ***** válasza:
Egy év alatt bővem fel lehet készülni. Szerintem nem is kell vele napi szinten órákat foglalkozni. Használhatsz netes anyagokat, de azért arra figyelj hogy azokat tanuld meg ami témakörök tényleg kellenek majd, nehogy valamit feleslegesen tanulj meg vagy éppen kimaradjon. Én kronológia alapján tanultam, kb mint ahogy a gimiben is voltak a töri órák, nekem az volt logikus sorrendileg. Ha ráérsz nyáron állj neki, de nem kell naponta foglalkozni vele. Legalábbis nekem jobban működik ha azért kihagyok napokat, kicsit "ülepszik" az anyag és utána folytatom a tanulást, én nem napi szinten magolok. Én ezt a könyvet használtam ( [link] habár még egy régebbi évit, de szóbelihez pl nagyon jó alap volt kidolgozni a tételeket
2017. máj. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem abszolút időben vagy, pláne, ha töri faktos voltál. Javaslom a minél több gyakorlást (akár régi érettségi, akár a Treff-es törikönyvek: [link] ismétlést.

Én idén érettségiztem, ha jövőre is hasonló marad a rendszer, akkor szerezd be az összes új kerettanterves könyvet,azokat olvasgasd, jobban jársz vele. A kronológiát nem feltétlen ajánlom,mivel már elvárt a komplex gondolkodás, a kronológia nem minden esetben lesz segítségedre. Próbálj meg tanulás közben nem magolni, hanem mindenhez összefüggéseket találni. Remélem segítettem! Sok sikert!

2017. máj. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Pár napja vettem meg egy könyvet, amely történelem érettségi témavázlatokat tartalmaz. Ez a 2017-től érvényes érettségi követelmények szerint jár ez, és szerintem pont ez az a könyv, amit kerestem.

Bár azt írod, hogy nem ajánlod a kronológiai használatot, de szerintem így a logikusabb, és ez a könyv is az szerint jár el.

A könyv címe: Érettségizők könyvei

B. Mátyus Gyöngyi

Bori István

Történelem érettségi témavázlatok - 4. átdolgozott kiadás a 2017-től érvényes érettségi követelmények szerint

II. Emelt szint

(Közép- és emelt szint egy kötetben)


Az érettségi jövőre lesz, és eddig még nem érettségiztem semmiből. Szakmán voltam, melyet sikeresen el is végeztem, és utána mentem érettségire. Szóval ez a dolgok állása jelenleg...

2017. máj. 26. 22:47
 5/6 anonim ***** válasza:
Abból a könyvből készültem (abból is pontosabban) én is, nagyon jól összefoglalja a követelményeket. Nagyon jó a lexikális tudás megszerzésére, azonban az idei érettségi teszt része mindent kérdezett, csak lexikális tudást nem. Természetesen az esszéknél mindenképpen szükség van rá :) Szerintem ha beszerzel egy feladatos könyvet, amely szintén témakörökre van bontva, és gyakorolsz, még eredményesebb lehetsz :) Nekem ez jelentette a legnagyobb segítséget a felkészülésben. :)
2017. máj. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

E könyvem mellett van egy másik könyv is, amely érettségi feladatsorokat is tartalmaz, a Maxim Könyvkiadó által, emelt szinten. Igaz, 2008-as kiadású, és nem az szerint vannak a követelmények már, de tényleg sok-sok anyagrészt összefoglal. Van összesen 6 feladatsor belőle, melyek mindegyike tartalmazza a rövid, egyszerű választ igénylő feladatokat, másrészt meg esszék is megvannak adva. S ami ráteszi a pontot az i-re, az az, hogy minden feladatsorhoz, esszéhez van megoldókulcs, magyarázat.

Ezt a kettőt így összegyúrva, máris nagyobb, terjedelmesebb képet kapok (kaphatok), melléje a tudást is.

2017. máj. 30. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!