Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt lehet felkész...

Mennyi idő alatt lehet felkészülni az emelt történelem érettségire?

Figyelt kérdés

11. osztályos vagyok, de sajnos a töri tananyagból nagyon le vagyunk maradva(11.lassan tanév végén, most vagyunk a 10-es Száray könyv felénél..szóval több mint egy teljes tankönyv a hátrányunk. A tanárunk nagyon ellenszenves és szigorú, úgy hallottam felsőbb évesektől, hogy akiket csak tud megszívat közép szintű érettségin, ezért is szeretnék emeltezni, másrészről meg kéne a +50 pont.

A Testnevelés Egyetemre szeretnék továbbtanulni, emelt tesi és töri érettségit kéne tennem, hogy biztosan meglegyenek a pontjaim.

Nyelvvizsgára is készülök, októberben fogok, így csak azután tudnék neki állni a töri emeltre való készülésre. Kérdés, hogy vajon ennyi idő elegendő ahhoz, hogy jól sikerüljön?(töri 70%felettire)



2017. ápr. 22. 12:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Természetesen értelmi képességtől függ(Nem sértés!)

Ha nem foglalkozol mással,és majd' mindennap tanulsz akkor megfelelő az időtartam a felkészülésre.

2017. ápr. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ennyi idő alatt fel lehet készülni, nagyban függ az alapoktól és a kompetenciádtól, de szerintem ne azért menj emeltre, hogy direkt egy tanár elől menekülhess. Fellebbezhetsz a középszintű dolgozatod javításánál, és lesz más tanár is a szóbelinél.
2017. ápr. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen, igazad van, de a +12 pont jobban jon😃

28pont a nyelvvizsga, 50pont 1emelt(tesi)

Es ha 2 emelt lenne az jobb lenne

Mert lehet hogy par ponton mulik, hogy felvegyenek, ha nincs 2 emeltem😕

Nagyon felek tole😕

2017. ápr. 22. 13:55
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor töriből kell felvételizned, és lehet, hogy lenne más közeped 90 felett (nem tudom, milyen szakra felvételizel). Mármint, szerintem simán megcsinálható, de van egyszerűbb és kevésbé kockázatos módja is.
2017. ápr. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Attól meg ne félj, hogy nem vesznek fel. Mi a legrosszabb, ami megtörténhet? Hogy meg kell ismételned egy érettségidet, és egy évvel később kezdesz. Na bumm. :)
2017. ápr. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia, igazából nem olyan nehéz. Én most vagyok végzős, de csak most félévkor döntöttem el, hogy kell nekem az emelt. Igazából nem sokkal nehezebb, mint a középszintű, sőt, ha tudod a tényanyagot, még könnyebb is.
2017. ápr. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!